شناسهٔ خبر: 40485676 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تاثیر فرهنگسازی بر پیشگیری از آتش سوزی مراتع و جنگل ها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: با اطلاع رسانی و فرهنگسازی در مناطق بحرانی می‌توان آمار آتش سوزی را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به لزوم توجه به امر پیشگیری در آتش سوزی‌های مراتع و جنگل‌ها گفت: کلیه گشت‌ها و نیرو‌های این اداره کل در تلاش است تا هنگام بروز آتش سوزی در کمترین زمان در محل حضور یافته و آتش را مهار کنند.

آقاجانلو در ادامه به استفاده از ظرفیت دهیاران و شورا‌ها و جوامع محلی در پیشگیری از آتش سوزی مراتع تاکید کرد و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده ۹۰ درصد آتش سوزی‌ها عوامل انسانی دارد.

او با بیان این که این آتش سوزی‌ها گاه به صورت سهوی و یا عمدی صورت می‌گیرد گفت: با اطلاع رسانی و فرهنگسازی در مناطق بحرانی می‌توان آمار آتش سوزی را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

به گفته مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همچنین با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان هزینه و خسارت‌های ناشی از آتش سوزی در منابع طبیعی را به حداقل رساند.

او به حریم راه‌ها به ویژه جاده طارم هم اشاره کرد و گفت: کاهش آتش سوزی در این منطقه همکاری مسئولین امر را می‌طلبد.

آقاجانلو اظهار کرد: کوچکترین سهل انگاری موجب آتش گرفتن سطح وسیعی از اراضی ملی و خدادادی می‌شود که به منظور جلوگیری از این موضوع بایستی اطلاع رسانی به کشاورزان و جوامع محلی و گردشگران در اولویت قرار گیرد.
 
انتهای پیام/ن

نظر شما