شناسهٔ خبر: 40485665 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

یزد| عزت و اقتدار امروز ایران را مدیون امام و رهبری هستیم

استاد حوزه‌های علمیه قم با اشاره به اینکه عزت و اقتدار امروز ایران را مدیون امام و رهبری هستیم گفت: وظیفه‌شناسی و اخلاص دو ویژگی بارز و ستودنی امام خمینی(ره) بود و نیاز امروز تمام جامعه ما ترویج همین دو ویژگی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی فرشاد شامگاه سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت 14 و 15 خرداد یزد که در آستان مقدس حضرت امامزاده سید محمد جعفر(ع) برگزار شد با اشاره به اینکه عزت ایران اسلامی به‌واسطه وجود حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری است اظهار داشت: بزرگداشت حضرت امام در بهترین حالت این است که با سیره آن حضرت آشنا شویم و آن را در زندگی خود نهادینه کنیم.

وی وظیفه‌شناسی را یکی از مهمترین بخش های سیره حضرت امام خمینی(ره) دانست و گفت: آن حضرت رضای خدا و خدمت به بندگان خدا را مهمترین وظیفه خود می دانست و هیچ کاری جز برای رضای حدا نمی کرد.

فرشاد تصریح کرد: در کنار این انجام وظیفه، حضرت امام تمام کارهای خود را بر پایه اخلاص انجام می داد، همین اخلاص بالای آن حضرت بود که سبب این موفقیت بزرگ شد.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه قم با تاکید بر اینکه نفت‌کش‌ها عزت ایران را به جهان نشان داد گفت: این عزت‌ها نتیجه وظیفه‌شناسی‌هایی است که امام و رهبری داشتند.

وی خاطرنشان کرد: اخلاص و وطیفه‌شناسی حضرت امام، مصلحت‌سنجی نکردن و کار برای رضای خدا انقلاب اسلامی ایران را به اینجا رسانده است.

فرشاد ادامه داد: امام خمینی(ره) در طول زندگانی خود حتی یک مرتبه چیزی برای خود نمی‌خواست و تنها برای رضای خدا و خدمت به بندگان خداوند تلاش می‌کرد به گونه‌ای که حتی یک مرتبه در مورد حق و حقوق خود صحبتی به میان نیاورد.

استاد برجسته حوزه‌های علمیه قم افزود: زمانی که امام به نجف تبعید شد، ایشان به مت 15 سال در یک منزل بسیار کوچک و با کمترین امکانات زندگی کردند در حالی که می‌توانستند یک منزل با رفاع کامل در اختیار داشته باشند ولی هیچ زمانی چنینی کاری نکردند.

انتهای پیام/781/ح

نظر شما