شناسهٔ خبر: 40485428 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی:

فاز نخست پایانه مرز رازی خوی آماده بهره برداری شد

ارومیه – مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: فار نخست پایانه مرز رازی خوی طی سالجاری به بهره برداری می رسد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان شکری صبح چهارشنبه در جریان بازدید از روند احداث و ساماندهی پایانه مرز رازی خوی اظهارکرد: پروژه‌های اجرایی پایانه مرزی رازی در سه فاز اجرا می‌شود که فاز نخست آن اجرای محوطه سازی ایست اجباری پایانه مرزی رازی، محوطه سازی پل ارتباطی، ساماندهی رودخانه و اصلاح شیب و پایدار سازی کوه ضلع جنوبی را شامل می‌شود که در مرحله بهره برداری قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه با تردد سالانه یک میلیون نفر مسافر از پایانه رازی این پایانه از اهمیت زیادی برای کشور برخوردار است افزود: پایانه رازی با توجه به اینکه نزدیک ترین مسیر ارتباطی کشور به ترکیه و اروپا است و سالانه بیش از یک میلیون نفر مسافر از این مسیر تردد می‌کنند از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است، این مسیر فعلاً مسیر تردد مسافر است سعی می‌کنیم در آینده نزدیک به مسیر ترانزیت کالا نیز تبدیل شود.

شکری با بیان اینکه فاز دوم و سوم این پایانه مرز به ترتیب ۱۹ و ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ادامه داد: فاز دو شامل احداث ساختمان‌های جانبی از قبیل ساختمان سر درب ورود و خروج، سرویس‌های بهداشتی اتاق‌های برق و دیزل، رو به بتنی محوطه و اجرای تأسیسات برقی و مکانیکی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: مرحله دوم فاز دوم نیز شامل احداث ساختمان اصلی مسافری و تجاری در سه طبقه سازه فلزی و شامل کل تأسیسات برقی و مکانیکی با ادامه و تکمیل ساماندهی رودخانه و بخشی از محوطه سازی بوده که بالغ بر ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه فاز سوم این پایانه نیز شامل تکمیل احداث ایستگاه اختیاری، ساختمان مسجد، ساختمان اداری، ساختمان رفاهی و آتشفشانی است عنوان کرد: آذربایجان غربی با دارا بودن ۵ پایانه با ۳ کشور مرز مشترک دارد و سالانه حدود ۴ میلیون مسافر از پایانه‌های استان تردد دارند و سالیانه ۸۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه‌های مرزی استان هزینه می‌شود.

شکری با بیان اینکه پایانه مرز رازی خوی از فعال‌ترین پایانه‌های مرزی کشور است عنوان کرد: پایانه مرزی رازی مهمترین گذر برای تردد مسافران بین ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و باید تمام تلاش خود را برای تسهیل تردد مسافران و کیفی سازی خدمات به کار گیریم.

نظر شما