شناسهٔ خبر: 40482452 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

سید آزادگان|

خنداندن اسرا عین عبادت است

خبرگزاری میزان- حاج آقا ابوترابی می‌فرمود: این خنداندن بچه‌ها عین عبادت است. برخی اوقات که ساکت و آ‌رام بودم، حاج آقا می‌آمد و مرا قلقلک می‌داد و می‌گفت: بلند شو بچه‌ها را بخندان.

صاحب‌خبر -

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی فرد در سال ۱۳۳۶ موفق به اخذ دیپلم ریاضى شد. او در سال ۱۳۳۷ به توصیه پدرش آیت الله سید عباس ابوترابی جهت تحصیل دروس دینی و حوزوی به مشهد مقدس رفت. سوابق مبارزاتی و انقلابی حجت الاسلام ابوترابی فرد که از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ آغاز شده بود، با همراهی امام خمینی (ره) در نجف و سپس دستگیری توسط ساواک به جرم حمل اعلامیه سخنان امام (ره) و رفتن به زندان و شکنجه توسط نیرو‌های رژیم ستمشاهی ادامه پیدا کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد بلافاصله پس از تهاجم ارتش بعث به حریم کشورمان، با همان لباس روحانیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر شد و در خط مقدم مبارزه با صدامی‌ها ایستاد. وی در روز‌های نخست جنگ در سال ۵۹ در تپه‌های الله اکبر به اسارت دشمن بعثی درآمد و ۱۰ سال در اسارت دشمن بعثی ماند.

رفتار پدرانه، نیکو و پسندیده او در زندان‌های رژیم بعث باعث شده بود که اسرای ایرانی حاضر در زندان صدام، یک دلگرمی و امید و تکیه گاه را در کنار خود حس کنند.

خنداندن اسرا عین عبادت است
من در اسارت بسیار شوخ بودم و بچه‌ها را می‌خنداندم. برخی از بچه‌ها به من ایراد می‌گرفتند و می‌گفتند: خیلی شوخی می‌کنم، اما حاج آقا ابوترابی می‌فرمود: این خنداندن بچه‌ها عین عبادت است. برخی اوقات که ساکت و آ‌رام بودم، حاج آقا می‌آمد و مرا قلقلک می‌داد و می‌گفت: بلند شو بچه‌ها را بخندان.

انتهای پیام/

نظر شما