شناسهٔ خبر: 40388890 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

شعبانی: هر کسی کشتی‌گیر می‌شود، به 97 کیلوگرم می‌آید!/ دیگر کسی به خاطر سمت پدرش به مسابقات اعزام نمی‌شود

کشتی‌گیر وزن 97 کیلوگرم تیم ملی ایران گفت: با چرخه انتخابی دهان خیلی‌ها بسته می‌شود و دیگر کسی که پدرش سمت دارد یا مورد توجه کادر فنی است، به مسابقات اعزام نمی‌شود.

صاحب‌خبر -

علی شعبانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص شرایط آمادگی‌اش اظهار داشت: در حال حاضر شرایط خوبی دارم و تمریناتم را در باشگاه پیگیری می‌کنم. در حال حاضر یک آمادگی نسبی دارم و خیلی زود است که به آمادگی صددرصد برسم. حدود چهار ماه تا مسابقات کشوری مانده و روزی یک جلسه تمرین می‌کنم و در شرایط کرونا هم تمرین داشتم. با این وجود خودم را صددرصد آماده نمی‌کنم چون هنوز مشخص نیست ویروس کرونا چه زمانی از بین می‌رود و شاید بگویند مسابقات برگزار نمی‌شود. بدن آدم هم یک توانی دارد نمی‌شود خیلی فشار بیاوریم.

وی در خصوص آسیب‌دیدگی‌اش گفت: یک آسیب‌دیدگی جزئی دارم و فرصت عمل جراحی کردن ندارم. امیدوارم این پای آسیب دیده، من را تا مسابقات کشوری همراهی کند. این آسیب‌دیدگی از سال گذشته با من است. MRI جدیدی که گرفتم مشخص شد مینیسکم کاملاً پاره شده است.

کشتی‌گیر وزن 97 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد افزود: کمی دیر متوجه شدم و از همین رو اگر جراحی کنم 2 ماه باید در خانه استراحت کنم که فرصت این کار را ندارم. با پزشک معالج حرف زدم گفته است می‌توانم با مینیسک آسیب دیده کشتی بگیرم. رباط آسیب ببیند، کار سخت می‌شود. هر روز فیزیوتراپی می‌کنم و امیدوارم شرایط به خوبی پیش برود.

شعبانی در خصوص چرخه انتخابی خاطرنشان کرد: با این چرخه انتخابی، هیچ فرقی بین کشتی‌گیران درجه 1، 2 و 3 باقی نمی‌ماند. همه کشتی‌گیر هستند و زحمت می‌کشند دیگر اینگونه نیست هر کسی سال قبل اول شده باشد، دوبنده تیم ملی را بر تن کند. در گذشته نفرات بعدی پشت خط می‌ماندند با این چرخه انتخابی به همه شانس ملی‌پوش شدن را می‌دهند. در زمان خادم هم چرخه انتخابی برگزار می‌شد اما در آخر نفراتی که می‌خواستند را انتخاب می‌کردند.

 

وی در خصوص حضور مدعیان در این وزن تأکید کرد: کسی که می‌خواهد ملی‌پوش شود، باید با قدرت حضور پیدا کند. اگر قرار است ببازیم چه بهتر همین‌جا ببازیم و در مسابقات بین‌المللی مقابل حریفان خارجی حذف نشویم. همین 5-6 نفری که مدعی این وزن هستیم باید تلاش‌مان را بکنیم. این کار خوبی است که همه ما با هم کشتی بگیریم. من، رضا یزدانی، گلیج، محمدیان و ... با هم کشتی بگیریم تا حرف و حدیثی نماند. در وزن حسن یزدانی شاید یک مدعی بیشتر نباشد ولی هر کسی می‌خواهد کشتی‌گیر شود می‌آید 97 کیلوگرم؛ نمی‌دانم چرا اینقدر زیاد هستیم.

کشتی‌گیر وزن 97 کیلوگرم عنوان کرد: مردم منتظرند یک رقابت جذاب ببینند نه اینکه هر کسی پدرش عنوانی داشته باشد یا کادر فنی پشت او باشد به مسابقات اعزام شود. این انتخابی دهان همه را بسته است. اگر من مدعی هستم باید کشتی بگیرم، اگر باختم دیگر حرفی نمی‌ماند اما اگر بردم دوبنده تیم ملی حقم است. در حال حاضر 5-6 نفر در این وزن حضور داریم و همه در یک سطح هستیم. باید در نحوه برگزاری مسابقات برنامه به صورتی باشد که رقابت به خوبی انجام شود. در وزن 97 به جز رضا یزدانی که پیشکسوت ما است بقیه در یک سطح هستیم و با انگیزه‌ایم. 

شعبانی در خصوص حضور رضا یزدانی گفت: یزدانی بزرگ ما است باید شرایط خودش را بسنجد و گفته تا شرایط را نبیند روی تشک نمی‌آید. خوشحال می‌شوم او به کشتی بازگردد و در کنار هم یک رقابت خوب داشته باشیم. امیدوارم مصدومیتی نداشته باشد و رقابت شیرین و جذاب شود. رضا یزدانی بی گدار به آب نمی‌زند اگر توانش را داشته باشد، به میدان پا می‌گذارد. خودش باید شرایط را بسنجد. من دوست دارم رقابت خوبی باهم داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم در وزن 97 یک انتخابی برگزار شود که حق کسی ضایع نشود و همه به حقشان برسند و هر کسی به المپیک رفت دست پر بازگردد.

انتهای پیام/س

نظر شما