شناسهٔ خبر: 40388602 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

کاخ سفید درپی تظاهرات ضدنژادپرستی به حالت تعطیل درآمد

تظاهرات‌کنندگان معترض آمریکایی به نژادپرستی پلیس این کشور در قتل شهروند سیاه‌پوست با تجمع در اطراف کاخ سفید باعث تعطیلی آن شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، تظاهرات مردم آمریکا در اعتراض به قتل نژادپرستانه یک شهروند سیاه‌پوست به دست پلیس این کشور، که باعث فوران خشم مردم و به آتش کشیده شدن پرچم این کشور شده است، کاخ سفید را برای مدتی به حالت تعطیل موقت درآورد.

خبرنگارانی که در داخل ساختمان کاخ سفید حضور داشتند گفتند به دلیل حضور معترضان در محوطه اطراف کاخ سفید به آن‌ها دستور داده شده در داخل ساختمان باقی بمانند.

پیتر الکساندر، خبرنگار ان‌بی‌سی نیوز در کاخ سفید یکی از خبرنگارانی بود که در پیامی توییتری این موضوع را گزارش داد. او مدتی بعد مجدداً نوشت که کاخ سفید از تعطیلی درآمده است.

بیشتر بخوانید:

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند معترضان در پارک لافایت که در مجاورت ساختمان کاخ سفید قرار دارد تجمع کرده‌اند.

حساب کاربری سرویس مخفی آمریکا که وظیفه محافظت از جان رئیس‌جمهور و خانواده او را به عهده دارند در توییتر نوشت در حال کمک به نیرو‌های پلیس برای کنترل اعتراضات هستند.

در همین حال به دنبال افزایش اعتراضات به مرگ خشونت‌بار مرد سیاه‌پوست ‌آمریکایی بیش از ۵۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا وارد شهر مینیاپولیس شدند.

پلیس شهر مینیاپولیس روز سه‌شنبه جرج فلوید، شهروند بی‌دفاع سیاه‌پوست را که مدعی بود کلاهبرداری کرده به شکل فجیعی خفه کرد و به قتل رساند. طبق ویدئویی که از قتل این تبعه سیاه‌پوست آمریکا منتشر شده، پلیس پس از توقف، او را به زمین می‌زند و در حالی که پشت گردن او زانو زده است، دستانش را از پشت می‌بندد.

در این لحظه فلوید فریاد می‌زند که نمی‌تواند نفس بکشد و التماس می‌کند که او را نکشند. اما بی‌توجهی پلیس به او و فشاری که به گردنش وارد می‌شود باعث خفگی این شهروند بی‌دفاع می‌شود.

انتهای پیام/

نظر شما