شناسهٔ خبر: 40388469 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: رویدادایران | لینک خبر

تولید نماهنگ بین المللی وحدة الموقف در قم

صاحب‌خبر -


مجتبی حجازی در گفت وگو با خبرنگار  رویداد ایران در قم، از تولید اثر بین المللی (وحده الموقف) خبرداد و اظهار کرد: این اثر نتیجه ماه‌ها تلاش،احساس نیاز وتکلیف در جهت لزوم وحدت هر چه بیشتر محور مقاومت در مقابل دشمنان است.

وی بیان کرد: در اثر «وحده الموقف» قدس را  موقعیت مشترک محور مقاومت نشان داده ایم که در راه آزاد سازی آن از فلسطین گرفته «گروه المجاهدين» تا یمن ، لبنان ، عراق وایران همه لباس رزم به تن کرده و به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در میدان نبرد با اسرائیل و رژیم های جیره خوار، مستبد و مرتجع منطقه (متحد) حاضر شده اند.

سرپرست گروه هم آوایی انوار الهدی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: اثر بین المللی «وحده الموقف» با آهنگسازی و تنظیم استاد سید علی موسوی، از آهنگسازان بزرگ لبنان در ژانر حماسی و با اشعاری از شاعر یمنی محمد الأنسی، وبا مشارکت  گروه‌های سرود (انصار الله یمن)، (إزار لبنان)، (حشد الشعبي عراق)، (المجاهدين فلسطین) و(گروه هم آوایی جمهوری اسلامی ایران) به تولید رسیده است.

وی با اشاره به نحوه تولید این نماهنگ بین المللی تصریح کرد: تصمیم سرپرستان گروه های شرکت کننده در این اثر، بر این شد که گروه سرود هر کشوری در نماد تاریخی و یا انقلابی آن کشور تصویربرداری کند، اما متأسفانه با شیوع ویروس کرونا به ایران ما با محدودیت های بسیار شدیدی روبرو شدیم.

حجازی ادامه داد: شیوع کرونا موانع مختلفی را پیش روی ما گذاشت که در این راستا می شود به تصویربرداری در تهران اشاره کرد که نتوانستیم لوکیشن انتخاب شده را مورد استفاده قرار دهیم. مشکلاتی که ناشی از شیوع این ویروس بود حتی در همکاری تیم تصویر برداری نیز تاثیرگذار بود.

وی اضافه کرد: برج آزادی برای لوکیشن در نظر گرفته شده بود زیرا برج آزادی، برای ایران و ایرانی به عنوان نماد استواری و مقاومت جمهوری اسلامی ایران بشمار می رود اما با تمام این تفاسیر، کرونا و به تبع آن بسته شدن را ه های ورودی و خروجی شهرها باعث شد تا لوکیشن دیگری را انتخاب شود، که در نهایت قطعه شهدای مدافع حرم واقع در بهشت معصومه (س) انتخاب شد.

سرپرست گروه هم آوایی انوار الهدی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: مشارکت ما در این اثر، بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب ؛ کاملا آتش به اختیار وبر اساس احساس نیاز و تکلیف بوده است.

وی تصریح کرد: برای تصویربرداری این اثر بین المللی با تیم‌های متعددی صحبت شد، اما مبالغ در خواست شده از عهده گروه خارج بود و در نهایت بسیج هنرمندان قم به صورت جدی وارد عمل شد.

حجازی با اشاره به همکاری موثر سید حسن یزدی نژاد مسوول بسیج هنرمندان  قم در تولید این اثر بیان کرد: ایشان در غیاب بنده، سرپرستی گروه و پروژه تصویربرداری را عهده دار بود و خودم نیز از طریق فضای مجازی و بصورت آنلاین بر تصویر برداری دوستان نظارت داشتم.

وی اضافه کرد: تصاویر به یمن ارسال شده و بخش رسانه انصار الله، عهده دار تولید کلیپ شد. همچنین گروه سرود انصار الله یمن نیز توانست براحتی امکانات تصویربرداری، تجهیزات، و... خود را از طریق انصار الله یمن انجام دهد و شبکه المسیرة یمن نسبت به انتشار این نماهنگ اقدام کرد.

 

وی تاکید کرد:  لبنان نیز با بهره گیری از توان حزب الله لبنان نسبت به انتشار این نماهنگ در شبکه المنار و حشد الشعبی و المجاهدين نیز با بهره مندی از امکانات رسانه ای نسبت به انتشار این نماهنگ اقدام کردند.

سرپرست گروه هم آوایی انوار الهدی جمهوری اسلامی ایران  خاطرنشان کرد: از رسانه ملی می خواهیم با تسهیل در امر انتشار چنین آثاری در جهت ارتقاء فرهنگ مقاومت، ما را همراهی کنند.

 

 

 

 

نظر شما