شناسهٔ خبر: 40308951 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

پس از ۶۹ روز؛

حرم عبدالعظیم (ع) حسنی به روی زائران بازگشایی شد

درهای حرم عبدالعظیم (ع) حسنی پس از ۶۹ روز، به روی زائران بازگشایی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری شبستان  از شهرستان‌های تهران، و به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظـیم (ع)، با توجه به مصوبات سـتاد ملی مبارزه با کـرونا مبنی بر بازگشـایی محدود صحن‌های اماکن زیارتی  صحـن‌های آستان مقدس از امروز دوشنـبه پنجم خرداد ۹۹ بازگشـایی شد.

 

براساس این گزارش ، ساعت تشـرف تا اطـلاع ثانوی یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب و حضـور زائـران محتـرم در صـحن‌هـا به صـورت حـداقـلی و در کمتـرین زمـان ممکن مقدور خـواهد بود.


در ادامه این گزارش آمده است: به منظور رعایت پروتکـل‌های بهداشتی، همراه داشتن ماسک و دستکش، مهر و جانماز، کتـاب دعـا و قـرآن همـچنین چـادر بـرای بانـوان ضـروری بوده و با عـنایت به دستورالعـمل‌های بهداشتی فعلاً ارائه هرگونه خدمات زائر از قبیل نگهداری امـانات، تحویل ویلـچر، چـادر زیارت، آبـجوش و سایر موارد مقدور نیست.


این گزارش می افزاید: زائران ارجمند از همراه آوردن ساک و بسته‌های حجیم و اقـلام خوراکی و هرگونه وسایل متفرقه جداً اجتناب کرده و همچنین از بهمراه آوردن سالمندان محترم، بیماران عزیز و خردسـالان دلبند نیز حتی المقدور خودداری کنند.


دربخش پایانی گزارش آمده است: در شـرایط فعلی امکان برگزاری هیچ‌گونه مراسـم جمـعی اعـم از نمـاز جماعت، مجالس ترحـیم، یـادبود و موارد این چنینی فراهم نیست.

 

پایان پیام/659

نظر شما