شناسهٔ خبر: 40302268 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

فرماندار جیرفت تشریح کرد

آخرین وضعیت کرونا در جیرفت/ ادامه حضور یک سوم کارمندان در ادارات

جیرفت - فرماندار جیرفت با اشاره به افزایش شیوع کرونا در جیرفت گفت: تا پایان هفته تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های جیرفت با یک سوم نیرو مشغول به کار می‌شوند.

صاحب‌خبر -

ابوذر عطاپور در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان جیرفت، اظهار کرد: مهمترین دلیل افزایش میزان شیوع ویروس کرونا در چند روز اخیر در جیرفت رصد، پایش و غربالگری بیماران است، به این معنا که ما یک قدم رو به جلو برداشته و شروع به غربالگری افراد مشکوک کرده‌ایم و در واقع ما به مردم مراجعه کرده و پایش انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در جیرفت تمامی ادارات و بانک‌ها در روز شنبه هفته جاری تعطیل شدند، اضافه کرد: تا پایان هفته نیز تمامی دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با یک سوم نیرو مشغول به کار می‌شوند از طرف کارمندان دستگاه‌ها باید از ماسک و دستکش استفاده کرده و با حفظ فاصله اجتماعی خدمات ارائه کنند، ارباب رجوع نیز ملزم است که برای ورود به اداره مربوطه از دستکش و ماسک استفاده کند.

فرماندار جیرفت با اشاره به سایر فعالیت‌های مقابله با ویروس کرونا در شهرستان جیرفت گفت: تمامی تاکسی‌های درون شهری باید از ماسک و دستکش استفاده کرده و در صندلی عقب خودرو نیز دو سرنشین سوار کنند.

تردد اتوبوس‌های بین شهری با ۳۰ درصد ظرفیت

وی با بیان این مطلب که اتوبوس‌های بین شهری نیز باید با ۳۰ درصد ظرفیت خود تردد کنند، اظهار کرد: با توجه به قرار داشتن در زمان کوچ عشایر از پنجشنبه هفته گذشته تیم غربالگری در مناطق مربوطه حضور داشته و عملیات ضدعفونی کردن و غربالگری را آغاز کرده‌اند.

عطاپور اظهار داشت: نظارت بر اصناف به صورت منظم توسط اداره اماکن و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود از طرف دیگر اصناف ملزم به رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی مغازه‌های خود هستند، فروشندگان نیز با زدن ماسک و دستکش باید پاسخگوی ارباب رجوع خود باشند و در صورت عدم رعایت این نکات، با صنوف متخلف برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در صورت قرمز شدن وضعیت شهرستان، محدودیت‌ها و سخت گیری بیشتری اعمال می‌شود، عنوان کرد: لذا ضرورت هر چه بیشتر رعایت کردن نکات بهداشتی توسط مردم احساس می‌شود و در این راستا مردم باید فاصله اجتماعی را رعایت کرده، از ماسک و دستکش استفاده کنند و حتی الامکان از خانه خارج نشوند.

فرماندار جیرفت با بیان این مطلب که تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۲ بعد از ظهر لغایت ۱۱ شب از خیابان‌های منتهی به مرکز شهر منع شده است، تصریح کرد: تمامی ماشین‌های سنگین که جهت حمل و نقل محصولات کشاورزی وارد شهرستان می‌شوند با حضور در پایانه‌های راهداری ضدعفونی می‌شوند، اما در عین حال متأسفانه برخی ماشین‌های سنگین به دلیل ترانزیتی بودن شهرستان جیرفت از کمربندی شهرستان عبور کرده که علی رغم برنامه‌های بهداشتی اما ممکن است که آسیب‌زا نیز باشد.

جاده منتهی به آبشار دلفارد مسدود شد

وی با اشاره به اینکه مراکز رسمی خرید محصولات کشاورزی شهرستان توسط ارگان‌های مربوطه نظارت، رصد و ضدعفونی می‌شوند، افزود: در میدان تره بار شهرستان متأسفانه به دلیل ازدیاد جمعیت علیرغم اینکه هر شب این مکان ضدعفونی می‌شود اما شاهد عدم رعایت فاصله اجتماعی هستیم که تاکید می‌شود مردم به نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه جدی داشته باشند.

عطاپور با بیان این مطلب که به دلیل حضور و تجمع زیاد مردم در جاده منتهی به آبشار دلفارد، مجبور به مسدود کردن مسیر شدیم، تاکید کرد: مهمترین و اصلی ترین عامل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا همراهی و همکاری مردم است که در این راستا ضرورت رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از دستکش و ماسک بیش از پیش احساس می‌شود.

نظر شما