شناسهٔ خبر: 39257658 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

هر چیز دوست دارید بخورید و لاغر بمانید!

روش تغذیه ای، می‌توان در تمام روز نان، پنیر، شکلات، استیک و سیب زمینی خورد، لاغر شد و لاغر ماند. گفته شده این هنر مصرف مواد غذایی در ساعات مختلف روز است؛ اوقاتی که برای ساختار بدن و داشتن وضعیتی بهتر توصیه می‌شود.

صاحب‌خبر -

درصورتی که بر اساس عملکرد طبیعی بدن رفتار کنیم، نیاز‌های بدن به انرژی تامین و سوخت و ساز بدن بهتر انجام می‌شود و ذخیره سازی نیز صورت نمی‌گیرد. در این روش خوردن مواد غذایی چرب در ساعات صبح، مواد غذایی سبک‌تر در ظهر، مواد غذایی شیرین در ساعات بعدازظهر و مواد غذایی سبک در شب توصیه می‌شود.

از میان ترشحات آنزیمی و هورمونی که در ساعات شبانه روز و حالات مختلف شب بیداری یا خواب متوالی و دمای هوا میزان آن‌ها متفاوت است، ترشح کورتیزول (هورمونی که نقش مهمی در متابولیسم و سوخت و ساز بدن دارد) اهمیت زیادی دارد. به گفته دکتر دلابو، روند چهار وعده غذایی روزانه قرار داده شده در این روش، در واقع بر اساس میزان ترشح کورتیزول در زمان‌های مختلف توصیه شده است.

ساختار بدن مقادیر زیادی کورتیزول را در پایان شب، مقادیر قابل توجهی در پایان روز و همچنین مقادیر کمی در پایان بعدازظهر آزاد می‌کند، به همین خاطر است که در شب و به ویژه در ساعات اولیه شب خیلی بی حال می‌شویم. بر اساس روش تغذیه‌ای کرونو، عدم صرف صبحانه، ناهار خوردن با عجله و خوردن بیش از حد در شب ممنوع شده است.

همچنین مصرف موادغذایی صنعتی و شیرین در این روش منع شده است؛ آلن دلابو تاکید می‌کند که این نوع مواد غذایی برای ساختار بدن خطرناک هستند. در واقع این مواد غذایی بدن را تغذیه نمی‌کند بلکه لوزالمعده را به جذب بیشتر قند وادار می‌کند که برای بدن بسیار مضر است.
 
 
 
 
منبع:ایران ناز

نظر شما