شناسهٔ خبر: 39253249 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه‌نیوز | لینک خبر

حملات هوایی مصر علیه مواضع تروریست‌ها در شبه جزیره سینا

ارتش مصر به دنبال تشدید حملات تروریست‌ها در شبه جزیره سینا مواضع آنها را امروز سه شنبه هدف حملات هوایی جنگنده‌های خود قرار داد.

صاحب‌خبر -

 جنگنده‌های مصر امروز سه شنبه مواضع گروه‌های تروریستی را در جنوب «الشیخ زوید» و شرق «العریس» در شبه جزیره سینا در شمال شرق مصر را بمباران کرد.

روز گذشته تروریست‌ها با تیراندازی در رفح یک نظامی مصری را کشته و دو نفر دیگر از نیروهای ارتش این کشور را زخمی کردند.

طی روزهای گذشته چندین حمله علیه نیروهای ارتش و پلیس مصر درشهرهای رفح، الشیخ زوید، العریش و بئر العبد موجب بروز تلفات جانی و مالی شده که از جمله آن کشته شدن یک فرمانده ارتش مصر و شماری از افسران و نظامیان آن بوده است.

در اوایل همین ماه هم تروریست‌ها یک خط لوله گاز را در روستای التلول در شرق شهر بئر العبد در شمال سینا با چندین بمب دستی منفجر کردند.

به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، مناطق پراکنده در شبه جزیره سینا گهگاه هدف حملاتی علیه ارتش، پلیس و غیرنظامیان است که مسئولیت بخش اعظم آن را گروه «انصار بیت المقدس» برعهده می‌گیرد گروهی که اواخر سال 2014 از بیعت خود با گروهک تروریستی داعش خبر داد و خود را گروه ولایت سینا خواند.

در بحبوحه همه‌گیری جهانی کرونا و از سر گرفته شدن حملات تروریستی در برخی کشورها، سرویس‌های امنیتی درباره احتمال سوء استفاده داعش از این شرایط برای تشدید حملات خود هشدار دادند.

برچسب‌ها:

نظر شما