شناسهٔ خبر: 39250187 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

زمانی برای دست تکان دادن برای فضاپیمای "بپی کلمبو"!

صاحب‌خبر -
طبق اعلام آژانس فضایی اروپا چند روز دیگر می‌توان برای فضاپیمای "بپی کلمبو" دست تکان داد.

"بپی کلمبو" در تاریخ ۱۰ آوریل در طول اولین و تنها پرواز خود در نزدیکی زمین، برای ستاره شناسان مبتدی و حرفه‌ای قابل رویت خواهد بود.

این فضاپیما در این پرواز، مسیر خود را به سمت عطارد، داخلی‌ترین سیاره منظومه شمسی طی می‌کند.

بهترین مکان برای رویت "بپی کلمبو" نیم کره جنوبی زمین است، اما ناظران در مناطق جنوبی نیم کره شمالی نیز ممکن است بتوانند آن را ببینند.

"بپی کلمبو" در تاریخ ۱۰ آوریل ۲۰۲۰ با عبور از شرق به غرب در ساعت ۰۸:۵۴ به وقت ایران، به نزدیک‌ترین فاصله با زمین خواهد رسید.

این فضاپیما با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نخواهد بود، اما ناظران با دسترسی به یک تلسکوپ کوچک، دوربین شکاری یا یک دوربین دیجیتال ممکن است بتوانند به تماشای خداحافظی "بپی کلمبو" با خانه خود و پیش گرفتن مسیر شناخت و اکتشاف عطارد بنشینند.

"بپی کلمبو (BepiColombo) نام مأموریت مشترک آژانس فضایی اروپا (ESA) و آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن (JAXA) برای بررسی سیاره عطارد است. این مأموریت شامل دو ماهواره است که به‌طور هم‌زمان و پیوسته با هم در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۸ به فضا فرستاده شدند.

این دو ماهواره در رابطه با مأموریتی که دارند، مدارگرد سیاره‌ای عطارد (MPO) و مدارگرد مگنتوسفری عطارد (MMO) نام‌گذاری شده‌اند. هدف از این مأموریت یک مطالعه جامع و گسترده بر روی سیاره عطارد است که بررسی میدان مغناطیسی، مگنتوسفر، و ساختار و سطح داخلی آن سیاره را شامل می‌شود.
 

نظر شما