شناسهٔ خبر: 39100867 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: شاتا | لینک خبر

اختصاص 700 هزار ماسک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان مازندران

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی تعداد 700هزار ماسک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان مازندران اختصاص یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش شاتا؛ حسینقلی قوانلو با اعلام این خبر افزود: پس از شیوع ویروس کرونا و با توجه به کمبود برخی اقلام بهداشتی نظیر ماسک در کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت مبادرت به واردات برخی از این اقلام به کشور کرده است.

قوانلو واردات ماسک به کشور را تاکنون حدود یازده میلیون عدد اعلام و اظهار داشت: با توجه به رایزنی ها و هماهنگی هایی که سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با وزارتخانه داشته موفق به اختصاص سهمیه 550 هزار ماسک سه لایه و 150 هزار عدد ماسک N95 برای استان شده ایم.

وی گفت: این تعداد سهمیه مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بوده که 400 هزار ماسک سه لایه و 88750 عدد ماسک N95 سهمیه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بصورت کامل جذب و مقرر شد تا یکی دو روز آینده سهمیه باقیمانده دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز وارد استان گردد.

رییس سازمان صمت مازندران در پایان یادآور شد: این سهمیه که اهدایی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدافعان سلامت استان می باشدجهت استفاده کادر پزشکی و درمانی، درمانگاه ها و بیمارستان ها استان می باشد، تا انشا الله بتوانیم قدردان گوشه ای از زحمات ایثارگران حوزه سلامت و بهداشت و درمان استان باشیم .

نظر شما