شناسهٔ خبر: 39098825 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

۱۶۰۰نفر در طرح بازرسی سلامت هلال احمر استان سمنان همکاری کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان درباره طرح کنترل تردد ورودی و خروجی شهر‌های استان توسط این جمعیت، گفت: از ابتدای نوروز یک هزار و ۶۰۰ نیروی هلال احمر با این طرح همکاری کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان درباره طرح ایستگاه‌های تب سنجی و غربالگری سلامت در ورودی و خروجی شهر‌های استان سمنان در ده روز اول فروردین ماه ۹۹ گفت: برای کنترل بیماری کرونا هلال احمر با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی در مجموعاً ۳۰ پایگاه در هشت شهرستان استان سمنان حضور دارد.

او با بیان اینکه تب سنجی، بررسی سلامت، توزیع بروشور در زمره رسالت‌های هلال احمر در این پایگاه‌ها است، افزود: هزار و ۵۹۹ نفر نیروی عملیاتی هلال احمر در این پایگاه‌ها خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از اجرای طرح بازرسی و سلامت برای ۲۸۰ هزار و ۱۵ نفر طی ده روز اول سال ۹۹ در سطح استان خبر داد و ابراز داشت: از این تب سنجی و کنترل‌های صورت گرفته ۲۷۸ مورد مشکوک به علائم کرونا شامل تب، تنگی نفس شناسایی شده است.

محمدخانی با بیان اینکه تمام ۲۷۸ مورد به بیمارستان و مراکز درمانی ارجاع شدند، بیان کرد: اجرای طرح بازرسی سلامت بعضاً سبب شده تا از ورود یک فرد با احتمال آلودگی به کرونا از شهرستان‌های استان جلوگیری شود و لذا باید از مأموران مستقر در این پایگاه‌ها قدردانی کرد.

او با بیان اینکه هلال احمر در اجرای این طرح از ۸۷۰ دستگاه خودرو لجستیک استفاده کرده است، افزود: تعداد خودرو‌ها بازرسی شده در هشت شهرستان استان تا روز گذشته ۹۳ هزار و ۳۴۰ دستگاه بوده است.

انتهای پیام / م

نظر شما