شناسهٔ خبر: 39096305 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پیکر آیت الله سید جعفر کریمی در قم به خاک سپرده شد

پیکر آیت الله سید جعفر کریمی مسئول شورای استفتائات دفتر رهبر معظم انقلاب امروز در مسجد بالاسر حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،پیکر آیت الله سید جعفر کریمی مسئول شورای استفتائات دفتر رهبر معظم انقلاب امروز در مسجد بالاسر حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

در مراسم تدفین این عالم ربانی که به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا، جمع محدودی از علما، طلاب خصوصا حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و حجت الاسلام والمسلمین توکل نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و خانواده ایشان حضور داشتند، پس از اقامه نماز توسط آیت الله نوری همدانی بر پیکر آن مرحوم، وی در مسجد بالاسر حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده شد.

آیت الله العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید شیعیان بر پیکر این عالم ربانی نماز اقامه کرد.

لازم به ذکر است که ارتحال مرحوم آیت الله سید جعفر کریمی بر اثر کرونا نبود اما به دلیل جلوگیری از شیوع این بیماری، هیچ فراخوانی برای تشییع پیکر آن مرحوم اعلام نشد.

برخی از فعالیت‌های این عالم ربانی عبارت است از: نمایندگی حضرت امام خمینی (ره) در شورای عالی اقتصاد، مسئولیت بررسی پرونده‌های زندانیان محاکم عمومی با حکم امام (ره‌) در سال ۱۳۶۲، ریاست دادگاه عالی انتظامی قضات شرع با حکم امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۱، نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در دوره‌های اول و سوم از مازندران، عضویت در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و مسئول شورای استفتائات دفتر مقام معظم رهبری.

انتهای پیام/ح

نظر شما