شناسهٔ خبر: 39095778 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

لطیفی: علیه ایویچ توطئه کردند؛ دو فیلم سینمایی بازی کردم

خبرگزاری میزان- علی لطیفی، بازیکن پیشین استقلال در خصوص سال ۹۸ و اتفاقات آن صحبت‌های جالب و خواندنی داشت.

صاحب‌خبر -

علی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، به صحبت در مورد اتفاقات سال ۹۸، شرایط تیم استقلال و مسائل دیگر پرداخت که حرف‌های این چهره ورزشی را می‌خوانید:

*نظر شما درباره سالی که گذشت چیست؟
سال خوبی نبود و با اختلاف فاحش، بدترین سالی بود که من در عمرم گذرانده بودم. سالی که از لحاظ اقتصادی، جنگ بین کشور‌ها و این اواخر بیماری کرونا تمام مردم دنیا و علی‌الخصوص مردم خوب کشور ما را تحت تاثیر قرار داد.

*در دوران فوتبال، کدام مربی را بیشتر از همه اذیت می‌کردید؟
خدا منصور پورحیدری را رحمت کند؛ شاید بیشتر از هر مربی، من منصورخان را اذیت کردم چون من بازیکنی بودم که دو وجه داشتم. بیرون زمین خیلی شیطنت می‌کردم، اما داخل زمین خیلی جدی بودم.

*با کدام‌یک از بازیکنان هم‌دوره خود هنوز در ارتباط هستید؟
محمد نوازی، پرویز برومند، خداداد عزیزی و مهرداد میناوند.

*کمی به عقب برگردیم؛ شما جزو بازیکنانی بودید که در لیست تیم ملی در جام جهانی ۹۸ هم حاضر شدید. نظرتان درباره آن دوران چیست؟
ما بهترین تیم فوتبال تاریخ ایران را در اختیار داشتیم که اگر آن اتفاقات رخ نمی‌داد و توطئه‌ای که علیه ایویچ کردند، انجام نمی‌شد ما از گروه‌مان در جام‌جهانی صعود می‌کردیم.

*درباره بازی ایران و آمریکا خاطره‌ای دارید؟
به نظر من، تا زمانی که فوتبال وجود دارد، از بازی ایران و آمریکا هم صحبت می‌شود. من شب قبل از بازی با آمریکا خواب دیدم حمید استیلی گل می‌زند. صبح در هتل به حمید گفتم من خواب دیدم گل می‌زنی و حمید هم گفت مادرم هم خواب دیده بازی را می‌بریم. همان اتفاق هم افتاد. حمید گل زد و بازی را بردیم که این پاداش بازی خوب حمید استیلی در بازی‌های ملی بود.

*می‌گفتند ایویچ به شما خیلی اعتقاد داشت؛ این موضوع صحت دارد؟
بله. اصلا ایویچ در یک برنامه تلویزیونی در آلمان فقط درباره من صحبت کرد و گفته بود من پدیده ایران را کشف کردم، اما متاسفانه آن اتفاقات افتاد و ایویچ از فوتبال ما رفت. اگر ایویچ در فوتبال ما می‌ماند من جای اتریش به اسپانیا یا ایتالیا می‌رفتم تا بازی کنم.

*در بازی تیم ملی مقابل رم که ۷ بر یک شکست خوردیم و ایویچ اخراج شد، همه چیز عادی بود؟
بله همه چیز عادی بود. اینکه می‌گویند بازیکنان طوری بازی کردند که ایویچ اخراج شود کاملا اشتباه است. ما بهترین بدنسازی تاریخ فوتبال ایران را با ایویچ انجام داده بودیم و صبح بازی با رم تازه از بدنسازی خارج شدیم. در بازی واقعا بدن‌ها نمی‌کشید. اصلا خود ایویچ به ما گفته بود با تیمی بازی کنیم که به ما ۲۰ گل بزند. خلاصه که مقابل رم ۷ گل خوردیم و ایویچ هم اخراج شد و آقای طالبی سرمربی تیم ملی شد.

*شیرین‌ترین خاطره دوران ورزشی؟
زمانی که اسامی نهایی تیم ملی برای جام جهانی ۹۸ اعلام شد و اسم من هم جزو بازیکنان بود؛ شیرین‌ترین خاطره دورن ورزشی من است.

*تلخ‌ترین خاطره دوران ورزشی؟
من در تیم بهمن بازی می‌کردم و با استقلال بازی داشتیم. سرمربی استقلال مرحوم ناصر حجازی بود و من این قضیه را بعد از بازی فهمیدم. ناصرخان به علی چینی گفته بود باید بهترین بازیکن ایران را مهار کنی که در همان بازی علی چینی دقیقه ۲ مچ پای من را زد و پای من شکست که بابت همین قضیه ۴ ماه از میادین دور بودم. در کل، مصدومیت‌ها نقش زیادی در فوتبال من داشت که همه آن مصدومیت‌ها برای من تلخ بود.

بهترین بازیکن ایران در سال ۹۸ چه کسی بود؟
مهدی ترابی از پرسپولیس و مهدی قایدی از استقلال.

*بهترین لژیونر ایران در سال ۹۸؟
مهدی طارمی.

*و به نظرتان بهترین بازیکنان تاریخ ایران کیست؟
علی کریمی، حسن روشن، علی دایی و مجید نامجومطلق.

*اهل سینما و ادبیات هم هستید؟
بله به شدت اهل سینما هستم. حتی دو فیلم هم‌بازی کردم که در یکی از آنها همبازی شقایق فراهانی شدم و در فیلم دیگر هم‌بازی مرحوم جمشید مشایخی بودم.

*دروغ ۱۳ می‌گویید! 
مربیان ایران بر اساس توانمندی انتخاب می‌شوند نه رابطه!

*و پیام نوروزی؟
سال جدید را به مردم ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم سالی پربرکت و همراه کامیابی برای مردم باشد. انشالله سالی باشد که شاهد جنگی نباشیم و صلح همه جهان را در بر گیرد.

نظر شما