شناسهٔ خبر: 39095451 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایلنا | لینک خبر

از سوی وزارت صمت؛

تعداد 700هزار ماسک به مازندران اختصاص یافت

حسینعلی قوانلو گفت:در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی تعداد 700هزار ماسک از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان مازندران اختصاص یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اعلام این خبر گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و با توجه به کمبود برخی اقلام بهداشتی نظیر ماسک در کشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت مبادرت به واردات برخی از این اقلام به کشور کرده است.

قوانلو واردات ماسک به کشور را تاکنون حدود یازده میلیون عدد اعلام و اظهار داشت: با توجه به رایزنی ها و هماهنگی هایی که سازمان صنعت، معدن و تجارت  مازندران با وزارتخانه داشته موفق به اختصاص سهمیه 550 هزار ماسک سه لایه و 150 هزار عدد ماسک N95 برای استان شده ایم.

وی گفت: این تعداد سهمیه مربوط به دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل بوده که 400 هزار ماسک سه لایه و 88750 عدد ماسک N95  سهمیه دانشگاه علوم پزشکی مازندران بصورت کامل جذب و مقرر شد تا یکی دو روز آینده سهمیه باقیمانده دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز وارد استان گردد.

قوانلو در پایان یادآور شد: این سهمیه که اهدایی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدافعان سلامت استان می باشدجهت استفاده کادر پزشکی و درمانی، درمانگاه ها و بیمارستان ها استان می باشد، تا انشا الله بتوانیم قدردان گوشه ای از زحمات ایثارگران حوزه سلامت و بهداشت و درمان استان باشیم .

 

نظر شما