شناسهٔ خبر: 39086457 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

بازیگر فیلم «شین» در گفت‌وگو با میزان:

گیشه زدگی سمی مهلک برای سینمای امروز است/جوانان عمر خود را بیهوده در بازیگری تلف نکنند

خبرگزاری میزان- بازیگر سریال «آرایشگاه زیبا» گفت: من به تمامی جوانانی که پیش من می‌آیند می‌گویم که اگر می‌خواهید بازیگر شوید در ابتدا بروید و یک شغل درآمدزا پیدا کنید و بعد به سراغ این حرفه بیایید، چون این کار آینده و عاقبت ندارد.

صاحب‌خبر -

محمود بصیری بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص فعالیت های خود در عرصه بازیگری گفت: سال گذشته به طور کامل مشغول بازی در یک تئاتر بودم اما برای عرصه تصویر پیشنهاد مهمی نداشته ام که بخواهم بازی در آن را قبول کنم.

وی دلیل کم کاری خود طی سالیان گذشته را اینگونه شرح داد: متاسفانه برخی آثار و پیشنهادات به شدت ضعیف هستند. انگار کارگردانان و فیلمنامه نویسان مرا نمی شناسند که چنین کارهایی را به من پیشنهاد می دهند. برای من بلند و کوتاه بودن نقش هیچ اهمیتی ندارد اما می خواهم در نقشی بازی کنم که از مردم خجالت نکشم.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار از سینمای ایران اینجا کلیک کنید

باید برای سینما و تئاتر ایران گریه کرد/

بازیگر سریال «آرایشگاه زیبا» در همین راستا ادامه داد: من می‌خواهم در کاری بازی کنم که بر اساس توانایی‌ام انتخاب شده باشم نه اینکه صرفاً به هر قیمتی در قامت یک بازیگر حضور داشته باشم. متاسفانه وضعیت کیفی آثار به شدت کاهش پیدا کرده و من سعی می‌کنم سر هر کاری حاضر نشوم. می‌خواهم اگر در یک بخش کوتاه از فیلم هم بازی می‌‎کنم آن بخش تاثیرگذار و قابل قبول بوده و من صحنه پرکن نباشم.

وی با نقد حضور برخی تازه کار‌ها در سینما افزود: امروزه هرکسی در سینمای ایران نویسنده و کارگردان شده است. کارگردان سر صحنه حاضر می‌شود، اما نمی‌داند باید چه کاری انجام دهد. همه عوامل آفیش می‌شوند و بعد متوجه می‌شویم که کارگردان خودش هم نمی‌داند می‌خواهد چه کاری انجام دهد و همگی معطل وی می‌شویم.

بازیگر سریال «بدون شرح» با نقد وضع فعلی سینما تاکید کرد: مبتدی‌ها، کارگردان، بازیگر، نویسنده و تهیه کننده شده‌اند. این‌ها فکر می‌کنند همه چیز پول است و اگر پول باشد همه کار‌ها پیش می‌رود، اما این اشتباه محض است. خدا شاهد است که هیچ وقت برای پول کاری را انجام ندادم، زیرا می‌دانم هنر با پول هنر نمی‌شود.


وی گیشه محور بودن سینما را سمی خطرناک دانست و افزود: سینمای ایران دیگر هیچ چیزی برای انتقال به مخاطب ندارد. متاسفانه سینماگران نمی‌دانند خوشدلی با خوشگلی فرق دارد. از نظر من سینماگر واقعی باید اهل دل باشد و برای دلش فیلم بسازد و نه برای گیشه و پول.

بصیری درخصوص علاقه جوانان به بازیگری خاطرنشان کرد: این روز‌ها تعداد زیادی از جوانان پیش من آمده و می‌گویند می‌خواهیم بازیگر شویم. متاسفانه این جوانان نمی‌دانند که عمر خود را بیهوده تلف می‌کنند. من به تمامی جوانانی که پیش من می‌آیند می‌گویم که اگر می‌خواهید بازیگر شوید در ابتدا بروید و یک شغل در آمدزا پیدا کنید و بعد به سراغ این حرفه بیایید، چون این کار آینده و عاقبت ندارد.

انتهای پیام/

نظر شما