شناسهٔ خبر: 39049992 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

اعتراض اساتید دانشگاه به بازگشایی سفارت ارمنستان در اسرائیل

تحکیم روابط ارمنستان با رژیم صهیونیستی که هم دشمن مسلمانان و هم ایران است، به هیچ وجه قابل تحمل نبوده و در حقیقت اقدامی مغایر با حسن همجواری و همسایگی محسوب می گردد.

صاحب‌خبر -
به گزارش مشرق، جمعی از اساتید دانشگاه های تبریز با صدور بیانیه ای به تصمیم ارمنستان برای بازگشایی سفارت این کشور در رژیم  صهیونیستی اعتراض کردند.
 
متن بیانیه بدین شرح است:
بیانیه جمعی از اساتید دانشگاه های تبریز در اعتراض به تصمیم ارمنستان برای بازگشایی سفارت در رژیم صهیونیستی

  بسم الله الرحمن الرحیم  
طی روز های گذشته انتشار گسترده خبر مربوط به تصمیم ارمنستان مبنی بر افتتاح رسمی سفارت خود در فلسطین اشغالی و اعزام سفیر مقیم به رژیم صهیونیستی موجبات ناخرسندی جامعه علمی و دانشگاهی کشور را فراهم آورده است.
این تصمیم دولت ارمنستان که پس از سفر مشاور امنیت ملی وقت آمریکا در پاییز ۲۰۱۸ به ایروان و ترغیب ارامنه به همراهی بیش از پیش با صهیونیست‌ها اتخاذ گردیده است؛ سناریوی طراحی شده از سوی دشمنان انقلاب اسلامی بوده و انتظار می‌رود کشور همسایه ارمنستان خود را بازیچه این سناریوی آمریکایی-صهیونیستی ننموده و با رعایت ملاحظات عادلانه و انسانی جمهوری اسلامی در تصمیم خود تجدید نظر نماید.

بدیهی است یکی از اولویت های اساسی صهیونیستها از تحکیم روابط با کشورهای منطقه قفقاز تأثیر گذاری بر فضای ژئوپلیتیک آن به ویژه ایجاد اختلال در روابط کشورهای سه گانه قفقاز جنوبی با ایران از یک سو و بهره مندی از فرصت همجواری این کشورها با ج. ا.ا به منظور پیشبرد اقدامات امنیتی و اقتصادی ضد ایرانی خود از سوی دیگر است و لذا  نباید ارمنستان با گشایش سفارت خود در فلسطین اشغالی در خدمت این اهداف ضد ایرانی قرار گیرد.
تحکیم روابط ارمنستان با رژیم صهیونیستی که هم دشمن مسلمانان و هم ایران است،  به هیچ وجه قابل تحمل نبوده و در حقیقت اقدامی مغایر با حسن همجواری و همسایگی محسوب می گردد و علاوه بر این دولت ارمنستان با عملیاتی نمودن این تصمیم نامبارک و قرار گرفتن در کنار رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونیستی خود را در رویارویی کامل با بیش از یک ونیم میلیارد مسلمان قرار می دهد که می تواند عواقب ناخوشایندی برای کشور کوچک و پر مشکل ارمنستان داشته باشد.

ماامضا کنندگان این بیانیه به عنوان جمعی از اعضای جامعه علمی ایران و اساتید دانشگاه های تبریز مشفقانه از دولتمردان ارمنستان می خواهیم در تصمیم غیر منطقی  و نیز سیاست‌های خویش در قبال جهان اسلام تجدید نظر کرده و در شرایط عادی و در فضای صلح و ثبات به فکر تامین منافع واقعی مردم کشور خود باشد.

1-دکتر زاهدی                                        8-دکترشیرزاد
2-دکتروهابی                                         9-دکتر زارعی پور
3-دکترجدیری                                        10-دکتر یعقوبی
4-دکترطاهری اقدم                                11-دکتر امامعلی پور
-5دکتراقاجانی                                       12-دکتر عابدی
6 -دکتررازقی                                        13-دکتر اقبالی 
7-دکتررضاپور                                       14-دکتر نصر الله زاده

نظر شما