شناسهٔ خبر: 39049884 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت | لینک خبر

جعفرزاده با پاسداشت روز جانباز:

دستاوردهای امروز انقلاب مرهون جانثاری جانبازان است/ جانبازان، نمونه عملی اعتقاد به فرهنگ عاشورا

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس با بیان اینکه ادامه راه انقلاب با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورایی امکانپذیر است، گفت: با همین فرهنگ بود که جوانان توانستند جنگ ۸ ساله تحمیلی را مدیریت کنند.

صاحب‌خبر -

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تبریک ولادت حضرت عباس (ع)، به تشریح نامگذاری این روز به عنوان روز جانباز پرداخت و گفت: بعد از پیروزی انقلاب و از آنجا که دشمنان، آرمان‌های انقلاب را برنمی‌تابیدند دشمنی خود را با کشور و ملت ایران آغاز کرده و مشکلات زیادی را سر راه ملت ایران گذاشتند که به جرات می توان گفت اگر این مشکلات سر راه هر کشور و با هر مردمی قرار می گرفت آنها را فلج می کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی جنگ تحمیلی 8 ساله را از توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: مخاصمات این دوران باعث شد تا هم در جریان مبارزات قبل از انقلاب و هم در جریان دفاع مقدس افرادی مجروح جنگی شوند که لقب جانباز به آنها داده شد.

وی با بیان اینکه نامگذاری روز جانباز همزمان با میلاد حضرت عباس (ع) ناشی از الگوگیری جوانان در جریان جنگ تحمیلی از حماسه عاشورا و جانبازی های علمدار کربلا بود تاکید کرد: واقعیت آن است که پیروزی در جنگ هشت ساله با محرومیت های آن زمان به راحتی امکان پذیر نبود مگر با اتکا به درس‌هایی که جوانان ما از عاشورا و کربلا گرفته بودند.

جعفرزاده ادامه داد: در واقع درس‌هایی که جوانان از حماسه عاشورا، حماسه کربلا، حماسه حسین (ع)، حماسه عباس (ع) گرفته و همچنین آموزه های دینی آنها چراغ راهی برای مبارزه با رژیم منحوس صدام شد، صدامی که با تمام ابزار و امکانات و سلاح های بسیار پیشرفته و مجهزی که کشورهای دیگر در اختیار او گذاشته بودند به جنگ با ایران آمده بود، در چنین شرایطی بود که سپاهی که تازه شکل گرفته بود در قبال این هجمه ناجوانمردانه در مقابل لشکرهای زرهی صدام ایستاد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: به جرات می توان گفت جوانان ما آن زمان با دست خالی و تنها با درس‌هایی که از قیام امام حسین (ع) گرفته بودند توانستند 8 سال جنگ را مدیریت کنند.

جعفرزاده با یادآوری گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: فکر می‌کنم ادامه راه انقلاب که امروز به لطف خدا 41 سال از آن را پشت سر گذاشتیم باز هم با درس‌هایی از فرهنگ عاشورا استمرار پیدا خواهد کرد و بر این باورم هر جا از این فرهنگ و ادبیات غفلت کنیم به احتمال زیاد دچار مشکل خواهیم شد.

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستاوردهای امروز انقلاب مرهون جانثاری جانبازان و شهدا است افزود: حفظ توان مقابله با هجمه‌های همه جانبه دشمنان از فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی نشات می گیرد، این همان فرهنگی است که جوانان ما در 8 سال دفاع مقدس با سر مشق گرفتن از حضرت عباس (ع) توانستند در مسیر جانبازی و جانثاری برای انقلاب و کشور گام بردارند./

پایان پیام

نظر شما