شناسهٔ خبر: 39048472 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا

طبق آمار رسمی اعلام شده توسط مقامات بهداشت ایتالیا تاکنون نزدیک به ۸ هزار تن از مبتلایان به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، حدود چند ماه از شیوع کرونا در جهان می‌گذرد. این ویروس نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۱۹ در شهر " ووهان " چین مشاهده شد. پس از ابتلای تعدادی زیادی از شهروندان این شهر سرانجام دولت چین در ۲۲ ژانویه شیوع کرونا در این کشور را رسما تایید کرد. کرونا بلافاصله از مرز‌های چین عبور کرد و اکنون خود را به حدود ۲۰۰ کشور جهان رسانده است.

پس از چین که مبدا شروع شیوع این ویروس بود اکنون کشور ایتالیا با نزدیک به ۸۰ هزار نفر مبتلا دومین کشور دارای بیشترین مبتلایان به کرونا در جهان است. از این تعداد حدود ۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. در تصاویر جدیدی که از این کشور تهیه شده است مراسم تشییع جنازه قربانیان در کلیسا و حمل آن‌ها به محل دفن اجساد در شهر " سریاته " واقع در استان برگامو را نشان می‌دهد.

در یکی از این تصاویر یک کشیش در داخل کلیسای " سان گیوسِپه " در حال انجام مراسم دعا در کنار ۴۵ تابوت حامل جنازه قربانیان دیده می‌شود. تصویر دیگر تعدادی از افراد با لباس‌های مخصوص را در حال انتقال تابوت قربانیان به داخل کامیون‌های ارتش ایتالیا نشان می‌دهد. در تصویر دیگر کامیون‌های ارتش این کشور در حالی که برای حمل جنازه قربانیان به محل‌های دفن اجساد در مقابل کلیسای سان گیوسِپه صف بسته اند دیده می‌شوند. بنا به اعلام " دان ماریو "، کشیش کلیسا، این مکان ظرفیت انجام مراسم دعا برای ۸۰ جسد به صورت همزمان را دارد.

گفتنی است؛ استان برگامو ایتالیا دارای بیش از ۶۷۰۰ مورد از ابتلا به کرونا بوده است که تعدادی از آن‌ها جان خود را از دست داده اند. منطقه " لمباردی " واقع در شمال ایتالیا با بیش از ۳۰۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا کانون شیوع کرونا در این کشور بوده که تنها در این منطقه از ایتالیا حدود ۴۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

تصاویر جدید از قربانیان کرونا در ایتالیا//

انتهای پیام/

نظر شما