شناسهٔ خبر: 39048336 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

پیشنهادات فرهنگی هنرمندان| کوروش تهامی (۸)

مروری بر ادبیات آمریکای لاتین با گارسیا مارکز

گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو در گفتگو با هنرمندان مطرح، پیشنهادهای آن را جهت مطالعه کتاب و یا تماشای یک فیلم سینمایی جویا شده که در ادامه از نظرتان میگذرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، این روزها بیشتر کشورهای دنیا درگیر ویروس کرونا هستند. این بیماری، نگرانی هایی را به وجود آورده و متخصصان به افراد توصیه می کنند تا حد امکان در خانه بمانند. با اینکه چنین کاری خطر ابتلا را کاهش می دهد، اما ماندن در خانه آن هم برای مدت طولانی خودش مشکل دیگری است که به آسانی نمی توان از آن گذشت. به بهانه این روزهای در خانه ماندن و سال نو، خبرگزاری دانشجو در گفت و گو با بازیگران تئاتر، سینما و تلویزیون، پیشنهادهای آن را جهت مطالعه کتاب و یا دیدن یک فیلم خوب جویا شده است.

کورش تهامی دانش‌آموختهٔ رشتهٔ تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی است و تاکنون تئاترهای گوناگونی از او به نمایش درآمده است. نخستین حضور او در سینما در سن ۲۵ سالگی بود که نخستین فیلم سینمایی‌اش با نام «سینما سینماست» را بازی کرد.
وی عضو افتخاری کانون ادبی نفس و جزو سفیران انجمن اهدای عضو ایرانیان است. سلفی با دموکراسی، دختر ایرانی، رگ خواب، گناهکاران، برف روی شیروانی داغ و به رنگ ارغوان از جمله فیلم های سینمایی مطرحی است که کوروش تهامی در آنها نقش آفرینی کرده است. همچنین حضور او در سریال های زیر تیغ، ساعت شنی، ملکوت، شوق پرواز، تبریز در مه، دیوار شیشه ای و گمشدگان را نمی شود از یاد برد.
 
مروری بر ادبیات آمریکای لاتین با گارسیا مارکز
 

تهامی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو از سه فیلم سینمایی آماده اکران خود خبر داد و گفت که نمی دانم در این شرایط دقیقا چه زمانی رنگ پرده به خود می گیرند. سینمایی « اعتراف با دور تند » به کارگردانی احمد کاوری، سینمایی «دختر ایرانی» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری که فیلم در زمان دهه 60 روایت می شود و حال و هوای آن ایام و شخصیت های آن زمان را برای ما تداعی می کند. فیلم «سلفی با دموکراسی2» به کارگردانی علی عطشانی که دراین فیلم پر از جلوه های ویژه بصری و کامپیوتری، نقشی متفاوت و متافیزیک را برعهده دارم.
کوروش تهامی برای روزهای تعطیلات نوروز کتاب های داستان های کوتاه و مربوط به ادبیات آمریکای لاتین و آثار گارسیا مارکز را برای خواندن پیشنهاد می دهد.

نظر شما