شناسهٔ خبر: 39033219 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

کرونا کشورهای اروپایی را درنوردید/ 7500 نفر تاکنون در ایتالیا جان خود را از دست دادند

ویروس کرونا در کشورهای اروپایی به شدت در حال شیوع است و ایتالیا در صدر تلفات کرونایی جهان قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، شیوع بیماری کرونا در اروپا بیش از سایر قاره‌های چهان در حال انتشار است. بر همین اساس با مرگ 683 نفر در ایتالیا شمار قربانیان ویروس کرونا به 7 هزار و 500 نفر رسیده است. همچنین با افزوده شدن 5 هزار و 102 نفر به آمار مبتلایان شمار آنها به 74 هزار و 386 نفر رسید.

دولت ایتالیا به‌دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا مجازات‌های برای نقض محدودیت‌ها در مبارزه با شیوع این بیماری همه‌گیر را به‌شدت افزایش داده است. دولت ایتالیا اعلام کرده که تست کرونای هر کسی که مثبت اعلام شود و قرنطنیه را نقض کند به 5 سال زندان محکوم خواهد شد.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هم پیش از این ناقضان اعمال محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را به جریمه‌های بالاتر از 40 تا 3هزار یورو تهدید کرده بود.تا به حال مجازات 206یورویی و بازداشت تا سه ماه در دستور کار قرار گرفته است.

تا عصر امروز چهارشنبه بیش از 454 هزار نفر در سراسر جهان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 20 هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. وضعیت شیوع کرونا در سه کشور ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بسیار وخیم گزارش شده است.

انتهای پیام/4082/

نظر شما