شناسهٔ خبر: 38278961 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

«فرضیه ساوجی۲» پژوهشی در حوزه سلامت و انرژی

اراک - ایرنا - کتاب«فرضیه ساوجی ۲» عنوان کتابی است که به قلم«محمد معتمدیان» در حوزه پژوهش سلامت و انرژی به چاپ رسیده است.

صاحب‌خبر -

این کتاب ۶۴ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار جلد از سوی نشر «آتریسا» به چاپ رسیده و فرضیه جدیدی را مبتنی بر فشار هوا، منبع انرژی قلب ارایه کرده است.

قیمت هر جلد از این کتاب که در قطع رقعی به چاپ  رسیده ۶۰ هزار ریال است.

مطالب این کتاب در پنج فصل ارایه شده که فصل نخست در مورد جرقه فرضیه ساوجی ۲ در ذهن نویسنده، عملکرد موتور ساوجی یک ، ۲ و ۳ و مقایسه عملکرد موتور ساوجی ۳ با عملکرد قلب توضیحاتی ارایه شده است که در نوع خود جالب و خواندنی است.

فصل دوم کتاب یه موضوعاتی چون چگونگی انتقال فشار هوا بر خون، راهنمایی برای توجیه عملکرد شش‌ها، تشریح عملکرد شش‌ها از نظر فرصیات ساوجی ۲ و اثبات وجود فشار هوا بر روی خون شش‌ها است.

نویسنده این کتاب در فصل سوم کوشیده بررسی تامین انرژی بطن راست از بطن چپ و مقایسه بطن‌ها با یکدیگر را با زبانی قابل فهم ارایه دهد.

فصل چهارم این کتاب نیز پیرامون نحوه عملکرد قلب با فشار هوا و دلایل دیگر، دم و بازدم دلیلی برای اثبات فرضیه ساوجی ۲، بیماری ارتفاع زدگی، علل بیماری ارتفاع از دیدگاه دانشمندان، فضار هوای کابین هواپیما و هیپوکسی، علل گرمتر شدن قلب در فضا، تفاوت ضربان قلب جانوران ، تناسب قد موجودات با جاذبه، موقعیت جغرافیایی هلند و علت بلند قدی مردم این کشور موضوعات جالب توجهی ارایه شده است.

نویسنده در فصل پنجم کوشیده تا در حوزه فرضیه مذکور نتایجی را ارایه دهد و از این منظر به گواه اسناد و مدارک عنوان شده بیان می‌کند که قلب بیشتر نیروی خود را نه از ماهیچه‌ها بلکه از فشار هوا می‌گیرد و کارکرد قلب رابطه مستقیم با فشار هوا دارد.

نظر شما