شناسهٔ خبر: 38276966 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

افشای طرح آمریکا برای ضربه زدن به ثبات و امنیت عراق

یک عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از اقدام آمریکا در وارد کردن بیش از هزار تروریست از خاک سوریه به عراق پرده برداشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، «کریم علیوی» روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه فاش کرد آمریکا در حال حاضر بر طرحها و برنامه های فراوانی برای برهم زدن معادلات و ناآرام کردن اوضاع داخلی عراق از طریق پناه بردن به برگ برنده گروه تروریستی داعش با هدف ضربه زدن به ثبات شهرها به ویژه در غرب کشور تکیه می کند.

علیوی ادامه داد آمریکا در وارد کردن بیش از هزار تروریست از سوریه به عراق از طریق شکافهایی که در مرزها ایجاد شده از طریق پوشش هوایی سهیم بوده است و اطلاعات نشان می دهد که بیشتر تروریست ها طی ماههای اخیر به همراه خانواده وارد می شوند تا هویت آنها شناخته نشود.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تصریح کرد آمریکا برنامه و پروژه ای را برای نجات داعش در سوریه با انتقال سرکردگان و اعضای آن به عمق مرزهای مشترک با عراق به پیش می برد و این مسئله فوق العاده خطرناکی است که مستلزم تحقیق فوری از سوی دولت عراق است.

از سوی دیگر «محمد کریم» از نمایندگان ائتلاف الفتح درپارلمان عراق از نقشه شوم آمریکا برای ایجاد ناآرامی و فتنه طایفه ای در عراق با هدف دور کردن حشد شعبی از مناطق دشت نینوا و مناطق غربی کشور خبر داد، مناطقی که حشد شعبی به طور گسترده در حال پاکسازی آن از لوث بقایای گروه تروریستی داعش است.

نظر شما