شناسهٔ خبر: 38242948 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

دراگان اسکوچیچ:

24 ساعته در اختیار باشگاه‌ها هستم/ همه بازیکنان شانس مساوی برای حضور در تیم ملی دارند

اولین نشست خبری سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

صاحب‌خبر -

اعتمادآنلاین|دراگان اسکوچیچ در آغاز نخستین نشست خبری خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: در ابتدا روز زن و مادر را به همه بانوان ایران تبریک می‌گویم چرا که بدون مادران هیچ یک از ما در این سالن حضور نداشتیم. می‌خواهم درباره برنامه و آینده تیم ملی و آماده سازی این تیم صحبت کنم و توضیحاتی را ارائه کنم.

 

* آغوش باز برای باشگاه‌ها

 

وی ادامه داد: انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است. فکر می‌کنم اولین بار است که یک مربی خارجی بعد از پنج سال حضور در ایران به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود و این مساله بار مسئولیت را بر دوش من بیشتر می‌کند.

 

سرمربی تیم ملی ایران یادآور شد: در مورد موقعیت تیم ملی اگر بخواهم صحبت کنم، باید بگویم که در بازی‌های انتخابی جام جهانی 2022 شاید تیم ملی در مسیر درستی قرار نگرفت. بنده اینجا هستم که با تمام انرژی مثبت و دانش و تجربه خودم در راستای موفقیت تیم ملی ایران قدم بردارم. دوست دارم به طور شفاف و واضح درباره اهدافم صحبت کنم. پیرو مطالبی که در رسانه‌های ایران مطرح شده باید بگویم که می‌خواهیم بازی به بازی به هدفمان نزدیک شویم و انرژی مثبت تزریق کنیم و در ادامه به جام جهانی قطر راه یابیم.

 

اسکوچیچ درباره ارتباطش با باشگاه‌ها و مربیان خاطرنشان کرد: من با آغوش باز به پیشنهاد مربیان گوش می‌دهم و آنها هر مساله‌ای داشته باشند، من 24 ساعته آماده شنیدن آنها هستم.

 

* زمان بررسی لژیونرها

 

وی افزود: یکی از فواید حضور من در تیم ملی ایران این است که با فوتبال ایران آشنا هستم. پنج سال در فوتبال باشگاهی حضور داشتم و ذهنیت بازیکنان و فوتبال ایران را درک می‌کنم. قطعا این موضوع یک امر مثبت در پیش‌برد اهداف تیم ملی است. من تا همین جا که در خدمتتان هستم، کارم را شروع کردم و اولین مرحله به پایان رسید. اولین مرحله تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی در ماه‌های اخیر بود. از زیر نظر داشتن باشگاه‌های بازیکنان ایرانی تا بررسی مسابقات ایران جزو کارهایی بوده که من انجام داده‌ام. تمام نکات و نقاط مثبت و منفی نمایش‌های تیم ملی در بازی‌های قبلی را استخراج کردیم و الان زمان شروع کارهای ما روی عملکرد بازیکنان لژیونر است که در باشگاه‌های بین المللی بازی می‌کنند. باید بتوانیم عملکرد آنها را برای مراحل بعدی کار زیر نظر بگیریم.

 

* مژده یا هشدار به ملی‌پوشان؟

 

سرمربی جدید تیم ملی گفت: از همین جا پیامی به تمام بازیکنان تیم ملی می‌دهم که همه بازیکنان از شانس مساوی برای حضور در تیم ملی برخوردار هستند و حضور در تیم ملی بستگی به سطح آمادگی آنها دارد. طی پنج روز آینده برنامه ما به این شکل است که تمرکز ما روی بازیکنان لژیونر خواهد بود. با توجه به پراکندگی لیگ‌هایی که ایرانی‌ها حضور دارند برای من میسر نیست که در این زمان کوتاه همه بازی‌ها را بررسی کنم اما تا جایی که بتوانم با بازیکنان دیدار خواهم کرد و با هر کس که نتوانم، تماس تصویری خواهم داشت و سعی می‌کنم انرژی خودم را با آنها به اشتراک بگذارم و درباره مسابقات تیم ملی با آنها صحبت خواهم کرد. در یک بازه زمانی کوتاه مدت با توجه به بازی‌هایی که تیم ملی دارد نمی‌توانیم انتظار تغییر بزرگی داشته باشیم و در ادامه تزریق افکار و شخصیت من را در تیم ملی خواهید دید. در ادامه مدل بازی تیم ملی را انتخاب خواهیم کرد و ساماندهی تیم ملی را انجام می‌دهیم و سپس یک تیم ملی قدرتمند و توانا را خواهیم دید.

 

* ارتباطات خارجی برای بازی گرفتن از لژیونرها

 

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: ممکن است یک بازیکن در باشگاه خود درخواست و نیازمندی متفاوتی داشته باشد. این موضوعات نیامند همکاری مشترک کادر فنی تیم ملی با تیم‌های باشگاهی است. نمی‌خواهم درباره ارتباط کی‌روش با باشگاه‌ها صحبت کنم اما من ارتباط خوبی با باشگاه‌ها خواهم داشت. ارتباط من به این شکل خواهد بود که مربیان تیم ملی برنامه ما را خواهند دانست و من برنامه آنها را خواهم دانست تا به این شکل کارها را پیش ببریم.

 

وی ادامه داد: ارتباطات گسترده زیادی با تیم‌های خارجی دارم و سعی می‌کنم از این ارتباط برای بهتر بازی گرفتن از بازیکنان لژیونر استفاده ببرم. این صحبت‌های ابتدایی من درباره تیم ملی بود.

 

* تیم ملی بعد از کی‌روش

 

وی درباره وضعیت تیم ملی بعد از دوران کارلوس کی‌روش و از دست رفتن رتبه نخست آسیا و احتمال ناکامی در انتخابی جام جهانی گفت: ما همه اینجا هستیم که حمایت خودمان را از تیم ملی به بهترین شکل ممکن نشان دهیم. جو مثبتی که در تیم القا خواهیم کرد در کنار سطح خوب بازیکنان اجازه می‌دهد برنامه‌های خودمان را پیش ببریم. با شناختی که از تیم ملی دارم برنامه‌های خودمان را پیش خواهیم برد و این اطمینان را می‌دهم که با قدرت کار خواهیم کرد. بازیکنان این پیام من را بشنوند که دست به دست هم کار را پیش می‌بریم و نتایج اخیر تیم ملی را با همدیگر فراموش می‌کنیم و نتایح بهتری رقم بزنیم. از همین جا کمک اصحاب رسانه را خواستار می‌شوم. جامعه بزرگ فوتبال ایران از مربیان تا بازیکنان و باشگاه‌ها باید به ما کمک کنند. قطعا یک نفر نمی‌تواند به تنهایی به این خواسته جامه عمل بپوشاند.

 

* هر سری ابری دارد!

 

او درباره دستیاران خود در تیم ملی و احتمال همکاری با وحید هاشمیان اظهار کرد: این روزها درگیر مذاکرات گوناگون درباره انتخاب دستیارانم هستم و به زودی پاسخ سوالات را خواهم داد. قطعا از دانش و تجربه دستیاران قبلی استفاده خواهد شد چون کاری که ما الان انجام می‌دهیم ادامه راه مربیان قبلی است اما این که چه کسانی دستیار من خواهند شد باید در چند رو آینده صحبت کنیم. در کرواسی ضرب المثلی داریم که هر سری ابری دارد (کنایه از این که در هر سری عقلی وجود دارد). باید نظرات دوستان مختلف را بپرسیم تا در نهایت تصمیم بگیریم.

 

* لژیونرها به تیم ملی افتخار کنند

 

او درباره مدیریت بازیکنان لژیونر گفت: بخشی از شخصیت من این است که انگیزه بازیکنان را بالاتر ببرم. این موضوع درباره بازیکنان مختلف، متفاوت است. با توجه به اینکه بازیکنان لژیونر ما حرفه‌ای هستند باید بگویم که پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار بزرگی است که نصیب آنها شده و من با ارتباط نزدیک خواسته‌ها و هدف خودم را به آنها خواهم گفتم و به این شکل به هدفمان می‌رسیم.

 

* اتفاقات پشت صحنه؟

 

اسکوچیچ درباره انتقادات به نحوه انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی و نقش افراد غیرفوتبالی در این انتخاب و دفاعیات اسکوچیچ گفت: من درباره موضوعات پشت صحنه صحبت نمی‌کنم اما درباره دانش و شناختم از فوتبال ایران است که الان در خدمت شما هستم. شناخت من از فوتبال ایران نکته مهمی بود که فدراسیون فوتبال بر آن تکیه داشت.  

 

* برانکو اول از همه تبریک گفت

 

وی درباره حمایت مربیان کروات از حضورش در تیم ملی و اینکه آیا مشورتی با آنها داشته و می‌تواند نتایجی بهتر از نتایج سایر مربیان کروات کسب کند، اظهار کرد: من مفتخرم و می‌بالم که ارتباط تنگاتنگی بین ایران و کرواسی از نظر فوتبالی وجود دارد. چند روز قبل در خدمت جناب سفیر کرواسی در ایران گفتم افتخار می‌کنم به اینکه به عنوان یک مربی کروات در راس تیم ملی فوتبال ایران فعالیت می‌کنم. قبل از اینکه به عنوان سرمربی انتخاب شوم باید صادقانه بگویم که صحبتی با مربیان هموطنم نداشتم ولی می‌توانم بگویم برانکو اولین کسی بود که بعد از انتشار خبر حضورم در تیم ملی به من تبریک گفت.

 

او ادامه داد: البته بلاژویچ درباره تیم ملی صحبت و حمایت کرد اما شخصا صحبتی نداشتم. خبر انتخاب من به عنوان سرمربی تیم ملی در کرواسی بسیار خبرساز بود. برای اصحاب رسانه کروات هم مهم است که هم‌وطن آنها در تیم ملی بزرگی مانند ایران فعالیت می‌کند.

 

* ارتباطات خوب در ایتالیا و اسپانیا

 

او درباره کمبود منابع مالی و احتمال نبود بازی دوستانه در تیم ملی و اینکه آیا خودش این ارتباط را دارد که برای تیم ملی بازی دوستانه تامین کند؟ گفت: تقویم ما برای فصل جاری مشخص است. من ارتباطات بسیار خوبی دارم که بیشتر آنها در ایتالیا و اسپانیاست. امیدوارم از این ارتباطات برای این موضوعات استفاده ببریم. بدون شک فدراسیون فوتبال از هیچ تلاشی برای رقم زدن بهترین شرایط برای آماده سازی تیم ملی رقم بزند.

 

* به صنعت نفت قول دادم در هیچ تیم باشگاهی فعالیت نکنم

 

اسکوچیچ درباره نحوه جدایی‌اش از صنعت نفت آبادان و طرح این مسائل که به علت بیماری قصد کار کردن در ایران ندارد، گفت: من در خیلی از رسانه‌ها می‌خوانم که مشکل بیماری قلبی دارم. این خبر را از طریق رسانه‌ها خواندم. البته باید بگویم که من مشکل آلرژی هوا داشتم و این مشکل در آبادان برای من بیش‌تر بود که خدا را شکر درمان و معالجه شد. وقتی من تیم صنعت نفت را ترک کردم هیچ اطلاعی از حضور در تیم ملی نداشتم. حتی این بحث از طرف مدیرعامل نفت آبادان مطرح شد که حالا که قراردادم با صنعت نفت به پایان رسید با فدراسیون فوتبال کار کنم اما آن زمان پیشنهادی از طرف فدراسیون فوتبال مطرح نبود. زمانی که 5 تا 6 باشگاه مهم و صاحب نام ایرانی برای مربیگری تماس گرفتند طبق تعهد اخلاقی که به صنعت نفت داده بودم قول دادم که در ایران با هیچ تیم باشگاهی ادامه فعالیت ندهم. اما تیم ملی ایران قطعا یک موضوع متفاوت است. همانطور که قبلا هم گفتم باعث افتخار بود که سرمربی تیم ملی شوم و الان فدراسیون باید بداند با یک مربی صادق مواجه است.

 

او درباره مقایسه شدن با مربیانی مانند کی‌روش و ویلموتس و داشتن سطح پایین‌تر نسبت به این مربیان و این که این تیم ملی است که به شخصیت او وزن می‌دهد تا اینکه او به تیم ملی شخصیت بدهد گفت: این موضوع صحت دارد که من قبلا سرمربی تیم ملی دیگری نبودم. باید بگویم که تحصیلات من مرتبط با کاری است که انجام می‌دهم. در مسابقات و لیگ‌های اروپایی شرکت داشتم. در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتم و دانش و تجربه مربیگری من در سال‌های اخیر به اهدافم کمک می‌کند و در چهار کشور مختلف به پنج فینال رسیده‌ام. درباره تجربه‌ام در ایران باید بگویم که مربی تیم‌هایی در ایران بودم که آن‌طور که من می‌خواستم بازیکن صاحب نام نداشتند و بیش‌تر بازیکنان جوان بودند اما الان می‌توانم تمام مدلی که در فوتبال می‌بینم را در زمین پیاده کنم. در باشگاه‌ها و تیم ملی یک فوتبال انجام می‌شود و من برای این ورزش سال ها کار کردم.

 

سرمربی تیم ملی در واکنش به این که چه چیزی مورد نیاز او است تا ارکان جامعه ورزش می تواند برای رسیدن تیم ملی به اهدافش به او کمک کند؟ گفت: من به همه نظرات احترام می‌گذارم. خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم. خودم را با گذشته حال و آینده خودم مقایسه می‌کنم. می گویم اسکوچیچ قبلا در کجا بوده و الان در کجاست و باید به کجا برسد. هر کمکی را با آغوش باز از طرف رسانه‌ها و افراد جامعه فوتبال ایران می‌پذیرم. با افراد منتقد با احترام برخورد می‌کنم و می‌گویم انتقادها هم باعث افزایش انگیزه من می‌شود. فکر می‌کنم جوی که در آن کار می کنم مهم است اما از نظر شخصیتی و نه صرفا به عنوان مربی، بیش‌تر روی کارم تمرکز می کنم تا این که به مسائل حاشیه‌ای و بیرونی فکر کنم.

 

* من الان یک ایرانی هستم

 

او دراره انتظاراتش از جامعه فوتبال گفت: هدفی که ما داریم بالاترین بردن استانداردها و سطح بازی تیم ملی و نمایش‌های بهتری است که ارائه می‌کنیم. انتظار من یک ارتباط سازنده با مربیان باشگاهی است و همانطور که قبلا هم گفتم در هر زمانی با آغوش باز پذیرای پیشنهادات و نظرات مربیان حاضر در لیگ برتر هستم. باید یک محیط خوب برای بازیکنان فراهم کنیم تا من به عنوان مربی به اهدافی که می‌خواهم دست پیدا کنم. اگر درباره بردهای تیم ملی و صعود به جام جهانی صحبت می‌کنیم این ها منافع شخصی نیست و منافع فوتبال ایران است. اجازه بدهید بگویم اگر کشور ما، ایران در جام جهانی موفق شود افتخارش برای همه به خصوص اسکوچیچ است. من الان یک ایرانی هستم.

 

* درگیر ایجنت‌ها نمی‌شوم

 

سرمربی تیم ملی درباره این که چه تضمیمی است که ایجنت‌های اطرافش در تیم ملی دخالت نکنند و دنبال منافع خود نباشند؟ گفت: انتظار این سوال را نداشتم. من در دو دانشگاه و یک آکادمی فعالیت می‌کنم. در کرواسی و اسلوونی چهار جام را کسب کردم. مجموعه النصر عربستان و فولاد ایران را در لیگ قهرمانان آسیا هدایت کردم اما فقط درباره چیزی صحبت کردم که در ایران تجربه کرده بودم. من فقط درباره تجارب و فعالیت در این پنج سال کار کردم. اینجنت‌ها و کارگزاران فوتبال ایران خیلی بد هستند. روشن‌تر بگویم. اگر قرار باشد کارگزاران و ایجنت‌ها من را به شمال و جنوب ایران و باشگاه‌های مختلف ببرند و در نهایت من را به تیم ملی برسانند باید بگویم کارشان را بد انجام دادند. من اگر در یک پارک راه بروم، پایم را روی یک گل نمی‌گذارم که مسیرم را راحت‌تر کنم. من انسان صادقی هستم و درگیر این بازی‌ها نمی‌شوم و فوتبال را با عشق، علاقه،  تجربه و آگاهی خودم بازی می‌کنم.

 

اسکوچیچ درباره امکانات کمپ تیم‌های ملی اظهار کرد: امکانات کمپ تیم ملی من را متعجب کرد. باید بگویم واقعا امکانات خوب و در سطح بالایی وجود دارد و ابراز لازم را برای رسیدن به اهداف‌مان به ما می‌دهد.

 

او درباره این که آیا به لژیونرهای ایرانی در لیگ‌هایی مانند لیگ آذربایجان هم توجه دارد یا خیر؟ گفت: همان‌طور که گفتم من درباره همه بازیکنان ایرانی خارج از کشور حرفه‌ای برخورد می‌کنم. فرقی نمی‌کند در کدام لیگ بازی کنند. حتما زیر نظر ما هستند. قطعا من شجاعت این را دارم که هر کس را که لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد، شانس پوشیدن پیراهن نصیبش شود.

 

سرمربی تیم ملی درباره مشکلات مالی فوتبال ایران گفت: در کل مطلع از موقعیت حاضر هستم که در نتیجه تحریم‌ها به وجود آمد. من شاید یک ماه صبح و شب در صنعت نفت وقتم را گذاشتم که بازیکنان خارجی مناسب تیم ملی پیدا و متقاعد کنم اما به علت معضلات مالی به آبادان نیامدند. البته چالش دیگر من در آن‌جا این بود که چهار ماه متمادی حق و حقوقم را دریافت نکردم. نمی‌خواستم دریافت هم کنم تا قبل از این که بازیکنان پول‌شان را بگیرند. در نهایت به من قول دادند که دو روز بعد از پرداخت مطالبات بازیکنان، مطالبات من را هم پرداخت کنند. این اتفاق رخ نداد و شرایط سخت‌تر شد چرا که باید به قراردادم پایبند باشم و بازیکنان هم باید پول‌شان را می‌گرفتند و از این بابت ناراحت بودم.

 

وی ادامه داد: همه آگاه هستیم و این موقعیتی است که باید به هم کمک کنیم و تا مشکلات را به بهترین شکل مدیریت کنیم. تمرکز و توجه من به کارم و اهدافم خواهد بود و آخرین موضعی که به آن فکر می‌کنم موضوع مشکلات مالی است.

 

* قراردادم می‌تواند تا 2050 باشد

 

اسکوچیچ درباره مدت زمان قراردادش با تیم ملی ایران گفت: همه در این جمع فوتبالی هستند. قراردادم می‌تواند تا 2050 باشد. می‌دانید در فوتبال وضعیت چطور است. اگر خوب باشیم قراردادم تمدید می‌شود و اگر بد نتیجه بگیرم، قطعا نفر بهتری جایگزین می‌شود.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره این که توانایی جمع کردن حواشی در تیم ملی ایران را دارد یا خیر؛ کما این که کی‌روش این حواشی را جمع کرد اما ویلموتس از پس آن برنیامد؟ یادآور شد: صحبتم به این شکل است که با همه به صورت تعاملی کار می‌کنم. باید شخصیت من را در این پنج سال شناخته باشید. سعی می‌کنم همه چیز را از طریق تعامل دو جانبه حل کنم و البته مطمئنم این کار را انجام خواهند داد و در این موضوع به خودم اطمینان دارم.

 

* تیم من فوتبالی پویا خواهد داشت

 

اسکوچیچ درباره سبک بازی تیمش در تیم ملی ایران به چه شکل خواهد بود، آیا ایران هجومی بازی می‌کند یا به صورت تدافعی؟ اظهار کرد: همانطور که عرض کردم تیم من تیمی است که فوتبالی پویا و برنامه‌های روشن و واضح برای حمله کردن ارائه خواهد داد. در این چند وقت که تیم ملی را تجزیه و تحلیل کردم دیدم در سازماندهی تیم مشکلاتی وجود دارد. تیم باید در سطح بالایی از مسابقات با تیم‌های بزرگ رقابت کند. این اشتباه بزرگ را مرتکب نمی‌شوم که تغییر بزرگی را در مسابقات پیش‌رو انجام دهم. مربی بیش‌فعالی هستم و دوست دارم تیمم هجومی بازی کند. اگر مسابقات ایجاب کند سیستم‌ها و برنامه‌های مختلفی برای خط دفاعی هم خواهم داشت.

 

او افزود: مهم‌تر از این که درباره سیستم دفاعی و تهاجمی تیم صحبت کنم باید تاکید کنم که ارتباط خوبی باید بین بازیکنان و مربیان وجود داشته باشد. این ارتباط نزدیک و تعامل دو جانبه باعث بالاترین روحیه تیم ملی شود و بازیکنان فعل خواستن را به بهترین شکل ممکن صرف کنند که در چند بازی اخیر مشکلاتی در این زمینه وجود داشته است. به دو شکل می‌توانم این موضوعات را ایجاد کنم این که از بازیکنان بخواهم به روش جدیدی بازی کنند که در مسابقات اخیر شاهد نبودیم یا این که بازیکنانی جدید دعوت کنم که این برنامه‌ها را انجام دهند.

 

سرمربی تیم ملی درباره این که ویلموتس کارش را درست چند روز قبل از بازی‌ها آغا می‌کرد؛ برنامه شما به چه شکل خواهد بود؟ گفت: حقیقت این است که در بازی‌های پیش رو فقط بازیکنان لژیونر را در روزهای فیفا دی در اختیار خواهیم داشت و این موضوع درباره همه تیم‌ها صدق می‌کند. ولی در واقع کیفیت برای من از کمیت مهم‌تر است. در تمام روزهای که بتوانیم بازیکنان را داشته باشیم قطعا کار می‌کنیم اما سعی می‌کنیم در همان روزها برنامه‌های آماده سازی را دنبال کنیم. اگر اردوهای ما بخواهد در روزهای خارج از فیفا دی باشد نمی‌توانیم بازیکنان را مطابق قانون داشته باشیم. ما در هر حال بازیکنان را رصد می‌کنیم و تمرکز ما در همان بازه کوتاه مدت روی برنامه‌ها خواهد بود.

 

اسکوچیچ در واکنش به این که شنیده می شود استقلال و فولاد 28 اسفند بازی کنند و این که اردوی تیم ملی برای بازی در هفتم فروردین 99 چه زمانی تشکیل می‌شود؟ خاطرنشان کرد: من جلسه‌ای با مسوولان سازمان لیگ درباره تقویم مسابقات داشتم. سعی می‌کنم با جلسات بیش‌تر با این دوستان این مشکل را بررسی کنیم. قطعا ارتباط خوب و تعامل دو جانبه با فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها کمک می‌کند هر دو به برنامه خود برسند. سعی می‌کنیم تصمیمی را بگیریم که برای هر دو طرف مثمرثمر باشد. ما برنامه‌ای را قبول نمی‌کنیم که تیم ملی در آن اولویت اول نباشد. چون تیم ملی اولویت اول است. در هر حال ما با باشگاه‌ها تعامل خواهیم کرد.

 

* فهرست سیاه بازیکنان، شایعات است

 

او درباره واکنش برخی از بازیکنان تیم ملی به انتخاب او که حاکی از انتقاد از این انتخاب است و وجود فهرست سیاه تیم ملی که شامل بازیکنان منتقد است، گفت: خسته نباشید. سوال جالبی است. شاید نباید پرسیده شود. مطمئن باشید با 51 سال سن و این تجربه کار کردن باید بگویم مربی‌ای هستم که کسی نمی‌تواند من را بخرد و آدم صادقی هستم و فهرست سیاهی که می‌گویید شامل شایعات است. بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که مستحق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند.

 

وی در واکنش به این که گفت روزی که از صنعت نفت جدا شد، قرار نبود سرمربی تیم ملی شود. آیا این موضوع به این معنی است که فقط 48 ساعت درباره تیم ملی با مسوولان فدراسیون مذاکره کرده است؟ گفت: شاید صحبت‌هایی بین مسوولان صنعت نفت و فدراسیون فوتبال بود اما این که انگیزه من از ترک فوتبال آبادان آمدن به تیم ملی بوده، صحت ندارد.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره این که آیا آمدنش به تیم ملی به خاطر ارتباط با یکی از آقازاده‌های ورزش بوده است؟ گفت: چیزی که من می‌دانم این است که فدراسیون فوتبال من را به عنوان سرمربی انتخاب کرد.

 

اسکوچیچ در واکنش به این که آیا با بهاروند به توافق رسیده یا فردی دیگر، اظهار کرد: قطعا با آقای بهاروند به توافق رسیدم. فکر می‌کنم خیلی منطقی باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اهدافش با تیم ملی ایران بیان کرد: کار ما از چهار روز قبل شروع شده است. هدف ما بردن بازی بعدی است. دنبال این هستیم که بازی‌ها را با موفقیت پشت سر بگذاریم و بعد از آن صعود به جام جهانی است و بعد به موفقیت در جام جهانی فکر می‌کنیم.

 

 وی درباره این که قبل از این ویلموتس برای این به تیم ملی آمد که کارِ نکرده کی‌روش را برای صعود به مرحله دوم جام جهانی انجام دهد و آیا او آماده ادامه این راه است یا نه؟ اظهار کرد: این آرزو و خواسته مشترک همه ما است. هر کاری که ممکن باشد انجام می‌دهیم و قول می‌دهم به سختی در راستای این برنامه کار می‌کنیم. اطمینان دارم با پتانسیل زیادی که وجود دارد، آن را انجام می‌دهیم. ما ملتی با 80 میلیون نفر در آسیا هستیم و برای رسیدن به این هدف حمایت همه هشتاد میلیون نفر را درخواست می‌کنیم چون در این صورت موفق می‌شویم.

 

* من مربی خارجی نیستم

 

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: من مربی خارجی نیستم که روز گذشته یا هفته گذشته به ایران رسیده باشم. من پنج سال تجربه کار در فوتبال ایران را دارم و فرهنگ و ذهنیت مردم را می‌دانم. من غذاها را می‌شناسم و تمام این‌ها در حیث کلی مسوولیت من را بالاتر می‌برد. من مربی خارجی نیستم که از این موقعیت استفاده کنم که بعد از قرارداد دنبال منافع شخصی خودم باشم. من دنبال موفقیت در جایی هستم که فوتبالش را می‌شناسم و این مسوولیت را قبول کردم که سکان‌دار این فوتبال باشم.

 

او درباره همدلی رختکن تیم ملی در دوران کی‌روش و وجود نداشتن چنین شرایطی در دوران ویلموتس و وضعیت تیم ملی او اظهار کرد: باید بگویم که اگر بخواهم همان شرایط را در تیم ملی داشته باشم کافی است خودم باشم. اگر شخصیت خودم را در تیم ملی داشته باشم، نه در رختکن یا نیمکت و نه در هیچ دیگری مشکلی نخواهم داشت و این شخصیت همیشگی من در تیم ملی بوده است.

 

اسکوچیچ افزود: البته در هر تیم ملی ممکن است بازیکنان لژیونر به علت حضور در شرایط و جو متفاوتی و داشتن دستمزدهای بیش‌تر، خواسته‌های بیش‌تر داشته باشند که از طریق تعامل و صحبت من حل خواهد شد. به این شکل که به صورت تمام و کمال در خدمت تیم ملی باشد.

 

او درباره مشخص نبودن رییس بعدی فدراسیون فوتبال و این که مشخص نیست چه کسی از فدراسیون یا وزارت ورزش با او به توافق رسیده است، گفت: چه حمایتی بیش‌تر از این که فدراسیون من را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و تمرکزم روی کار خودم خواهد بود.

 

وی درباره بازی‌های دوستانه تیمش گفت: قطعا از ارتباطات خودم به شکل موثر استفاده می‌کنم. تقویم مسابقات توسط فیفا تنظیم می‌شود و در همان فواصل می‌توانیم بازی دوستانه داشته باشیم. بعد از بازی با عراق و بحرین با عمان بازی می‌کنیم و اگر فرصت داشته باشیم باز هم بازی خواهیم کرد.

 

سرمربی تیم ملی درباره دعوت نشدن جهانبخش و عزت اللهی به تیم ملی در دوران ویلموتس به علت نیمکت نشینی در تیم باشگاهی‌شان گفت: البته مهم است که در تیم باشگاهی خود بازی کنند ولی اگر بازیکنی به علت مصدومیت یا دلایل دیگر بازی نکند و برای ما مهم باشد و در برنامه ما جای داشته باشد، دعوت می‌شود. قطعا مهم است که در تیم باشگاهی خود بازی کند.

 

او در واکنش به این که از تیم ملی امید هم پیشنهاد داشته و چطور این توافق حاصل نشد؟ اظهار کرد: در این پنج سال پیشنهادات زیادی از باشگاه و همین‌طور درباره تیم ملی امید داشتم که به وقوع نپیوست.

 

*به صورت فوتبالی به آرزوی سرمربیگری تیم ملی دست یافتم

 

سرمربی تیم ملی در واکنش به این که در دوران حضورش در ملوان گفته بود آرزویش حضور در تیم ملی است و فکر می‌کرد سرمربی شود؟ گفت: برای رسیدن به این هدف تلاش کردم تا تحقق یافت. من در سال 2011 و بازی استقلال و النصر، کی‌روش را در هتل دیدم و فکر نمی‌کردم این اتفاق رخ بدهد. البته برای رسیدن به این مهم تلاش کردم و این می‌تواند آرزوی هر مربی بزرگی باشد که من به صورت فوتبالی به آن دست یافتم.

 

اسکوچیچ در واکنش به این که زمانی خطاب به کی روش گفته بود به هیچ کس اجازه دخالت در کارش را نمی‌دهد، اظهار کرد: بحث درباره پست بازی مازیار زارع بود که کی‌روش از من خواست او را دفاع وسط بگذارم.

 

وی درباره مشکلات مربوط به جدایی‌اش از صنعت نفت و راهکار حل این مسائل حقوقی مربوط به قرارداد قبلش گفت: ما با صداقت و شفافیت صحب می‌کنیم. صحبتی که بود این بود که در هیچ تیم باشگاهی کار نکنم و الان هم از آن صحبت تخطی نشده و باشگاه نفت مایل بود که بعد از جدایی در اختیار فدراسیون فوتبال باشم. فکر می‌کنم آن‌قدر مربی و مدیر باهوش دارند که این قضیه را درک کنند. توافق ما این بود که در هیچ تیم باشگاهی دیگری در ایران نباشم. از باشگاه نفت آبادان به خاطر فرصتی که در این تیم داشتم تشکر می‌کنم.

 

منبع: ایسنا

نظر شما