شناسهٔ خبر: 38242920 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

رفت و آمد در معابراصلی و فرعی لاهیجان جریان یافت

لاهیجان –ایرنا- مدیر اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان اعلام کرد: با انجام برفروبی و بازگشایی معابر اصلی و فرعی شهر لاهیجان پس از چند روز جریان رفت و آمد در این شهر عادی شده است.

صاحب‌خبر -

شاهین جهانگیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت :از عصر سه شنبه همزمان با پایان بارش برف، ستاد عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان برنامه ریزی برای بازگشایی مسیرهای اصلی ، فرعی و کوچه ها را در دستور کار خود قرار داد که با توجه به بارش حدود یک متر برف در این شهر و بسته شدن خیابان های اصلی و فرعی تمامی امکانات مدیریت شهری وارد میدان و عرصه کارو زار شدند تا بتوانند خیابان های اصلی ، فرعی و کوچه های شهر را برای رفت و آمد مردم باز کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهردار و اعضای شورای شهر برای انجام بازگشایی این مسیرها بطور میدانی بر انجام حسن عملیات برفروبی نظارت داشتند تا نحوه خدمت رسانی به درستی پیش رود.

وی تصریح کرد : با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی جلسات متعددی قبل از شروع برف در ستاد عملیات زمستانی شهرداری لاهیجان تشکیل شد تا برای آمادگی و مقابله  با بحران برف از قبل آماده باشند و تدابیر لازم در این زمینه بیاندیشند که از روز یکشنبه هفته گذشته اعضای ستاد به محل ستاد عملیات زمستانی فراخوانده شدند تا نیروهای انسانی و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین  را  به محض شروع  بارش برف و برزمین نشستن آن آماده حرکت و تردد در خیابان های اصلی شهر  نمایند که این کار توسط خودروهای آتش نشانی و کامیون های شهرداری بطور شبانه روزی ادامه داشت تا از انباشت برف و بسته شدن خیابان های اصلی جلوگیری شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری لاهیجان گفت: روز بعد با افزایش حجم و ارتفاع برف خودروهای سنگین شامل لودر، بیل بکهو و گریدر عملیات برفروبی را در سطح شهر آغاز کردند و این تجهیزات شب و روز در سطح خیابان های اصلی با عملیات  متعدد تلاش کردند که از مسدود شدن خیابان های اصلی جلوگیری شود.

جهانگیری افزود: روز سه شنبه مصادف با ۲۲بهمن همزمان با بارش برف همراه با بوران و باد شدید، شهرداری بر سرعت عملیات برفروبی  افزود اما شدت بارش برف به حدی بود که هر مسیری که برفروبی می شد بلافاصله پر می شد که از سوی ستاد عملیات زمستانی شهرداری با فراخوان از سایرنیروها و خودروهای شهرداری و بخش خصوصی بر میزان عملیات افزوده شد و ابتدا میدان شیخ زاهد تا میدان ابریشم و بعد مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بازگشایی شد.

 در بارش برف که از شب یکشنبه هفته گذشته در لاهیجان آغاز و تا ظهر روز سه شنبه ادامه یافت حدود یک متر برف در سطح شهر لاهیجان و بیش از یک متر در ارتفاعات بالادست برف بر زمین نشست، این برف موجب قطع برق شهرستان و آسیب زدن به شبکه ها ، قطع آب بخشی از آب شهر و مسدود شدن راه های اصلی و فرعی روستایی به مدت سه روز شد.

شهر لاهیجان با بیش از یکصدهزار نفر جمعیت در ۴۰کیلومتری شرق مرکز گیلان رشت قرار دارد.

نظر شما