شناسهٔ خبر: 38242823 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

افزایش تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در آذربایجان غربی

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربی؛میزان تسهیلات پرداختی به مددجویان تحت حمایت نسبت به سال گذشته 3 میلیارد تومان افزایش دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش برنا آذربایجان غربی عزیز سهندی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی، با ابراز اینکه کمیته امداد استان همت مضاعف و ویژه در توانمندسازی مددجویان داشته و در راستای اشتغال‌زایی آنها گام‌های موثری برداشته است؛ گفت: در همین راستا و با هدف ایجاد اشتغال، امسال تاکنون ماهیانه بطور متوسط 9 میلیارد تومان وام اشتغال در سطح استان به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته میزان تسهیلات پرداختی 3 میلیارد تومان افزایش دارد.

سهندی با اظهار اینکه تسهیلات پرداختی اکثرأ در اختیار مجریان طرح های دامداری، کشاورزی، مشاغل خانگی و خدماتی قرار گرفته است؛ افزود: برای اجرای هر طرح اشتغال بطور میانگین بیش از 35 میلیون تومان تسهیلات بصورت قرض الحسنه پرداخت شده است.

او افزود: کمیته امداد دومین دستگاه در حوزه اشتغال می باشد که امسال 3 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد کرده است.

مدیر کل کمیته امداد آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود گفت: در راستای رفع نیاز های ضروری خانواده های تحت پوشش این نهاد بطور متوسط ماهیانه 20 میلیارد تومان کمک  بلاعوض به خانواده های تحت پوشش خود اعطا می کند.

سهندی افزود: امسال با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم بوجود آمده آمار خانواده های تحت حمایت روند افزایشی داشته است بطوریکه در حال حاضر بیش از 5 درصد خانواده های استان ، تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته اند.

او اضافه کرد: همچنین در حال حاضر ۵ هزار و ۳۲۷ نفر از ایتام و ۵ هزار و ۵۲۸ نفر از فرزندان محسنین تحت حمایت این نهاد هستند که به طور متوسط هر یتیم و فرزند محسنین ۲ و نیم حامی در آذربایجان غربی دارند که کمتر از میانگین کشوری بوده و در تلاش هستیم با اجرای برنامه‌های ویژه در این زمینه به میانگین سطح کشوری برسیم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما