شناسهٔ خبر: 38242774 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

ماکرون: اروپا دست از به چالش کشیدن روسیه بردارد و با آن گفتگو کند

رئیس جمهور فرانسه امروز (شنبه) اظهار کرد، سیاست چالش‌طلبانه اروپا در قبال روسیه در سالهای اخیر به شکست انجامیده و از آنجا که هیچ کس خواستار رویارویی مستقیم با مسکو نیست تنها گزینه باقی مانده داشتن یک گفتگوی نزدیکتر برای حل اختلافات است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در صحبتهایی در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرد: من چالش‌طلبی های همه شرکایمان را می‌شنوم و دیوانه نیستم اما من می‌دانم که چالش‌طلبی در عین ضعیف بودن یک سیاست به حساب نمی آید بلکه یک سیستم کاملا ناکارآمد است. او در ادامه این صحبتهایش گفت، هیچ یک از همپیمانان کشورش خواستار تقابل با روسیه نیست.

رئیس جمهور فرانسه خاطر نشان کرد: یک انتخاب دوم هم هست و آن این است که بخواهیم یک گفتگوی راهبردی را از سربگیریم چون امروز ما کمتر و کمتر حرف می‌زنیم در حالی که نزاع‌ها چند برابر می شوند و ما نمی‌توانیم آنها را حل و فصل کنیم.

ماکرون در ادامه تصریح کرد،‌ اتحادیه اروپا نیاز دارد که بیدار شود و باید که بودجه‌اش را با ابعاد بلندپروازی‌هایش تطبیق داده و تنظیم کند تا از آمریکا و چین به ویژه در زمینه تکنولوژی‌های آینده عقب نیافتد.

ماکرون در ادامه صحبتهایش در کنفرانس امنیتی مونیخ خاطر نشان کرد: ما در حال تبدیل شدن به قاره‌ای هستیم که انگار دیگر به آینده‌اش باور ندارد.

وی افزود: ما به اندازه کافی برای آینده خودمان سرمایه‌گذاری نمی‌کنیم در حالی که به لحاظ سیاسی این تنها راه آشتی با طبقه متوسط در کشورهایمان است.

انتهای پیام

نظر شما