شناسهٔ خبر: 38242772 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

معاون شهردار مشهد اعلام کرد؛

راه اندازی سامانه نوبت‌دهی اینترنتی معاینه فنی خودرو در مشهد

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی برای انجام معاینه فنی خودرو در مشهد خبرداد.

صاحب‌خبر -

خلیل‌الله کاظمی با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از اعلام اجرای طرح L.E.Z کاهش انتشار منابع آلاینده هوا، مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو افزایش داشت لذا باتوجه به مراجعه زیاد شهروندان و وجود صف‌های طولانی در راستای امکان برنامه‌ریزی برای زمان مراجعه به مراکز انجام معاینه فنی سامانه نوبت‌دهی اینترنتی به آدرس  nobat eservice.mashhad.ir راه‌اندازی شده است.

وی افزود: بر این اساس شهروندان می‌توانند قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی وارد این سامانه شده و اقدام به گرفتن نوبت کنند.

 معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهدبا بیان این که از ابتدای امسال تا 13 دی ماه بیش از 232هزار و311 خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش شده‌اند، اظهار کرد: از ابتدای سال به صورت میانگین روزانه 850 خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش می‌شدند، اما این در حالی است که پس از اعلام اجرای طرح L.E.Z کاهش انتشار منابع آلاینده هوا و جریمه روزانه 50 هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی معتبر روزانه 2500 خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش می‌شوند.

کاظمی اضافه کرد: طبق آمار از 14 دی ماه امسال که اجرای طرح کاهش انتشار منابع آلاینده هوا اطلاع‌رسانی شد تا 25بهمن ماه بیش از 85 هزار خودرو برای دریافت برگه معاینه فنی به 5 مرکز انجام معاینه فنی خودرو مراجعه داشته‌اند.

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: در حال حاضر مراکز معاینه فنی خودرو همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 7.5 تا 20 اقدام به پذیرش خودرو می کنند و در کنار آن نیز هر روز یک یا دو مرکز معاینه فنی از ساعت 8 تا 23 به معاینه فنی تاکسی‌ها اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به این که مراجعه زیاد شهروندان به مراکز معاینه فنی خودرو طی این مدت نشان‌دهنده آن است که تعداد زیادی از مالکان خودرو به انجام معاینه فنی توجه‌ای نداشته اند، ادامه داد: در طول 40 روز گذشته تعداد زیادی خودرو پذیرش شده‌اند که طی 5-10 سال گذشته معاینه فنی انجام نداده‌اند.

کاظمی گفت: درحال حاضر قانون فرسوده بودن خودروها بر اساس سال تولید در نظرگرفته نمی‌شود و به خودروهایی که از نظر فنی و آلایندگی هوا مشکلی نداشته باشند برگه معاینه فنی ارائه می‌شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کاظمی افزود: ابتدا قرار بود که طرح L.E.Z  کاهش انتشار منابع آلاینده هوا از 26 بهمن در مشهد اجرا شود که با توجه به درخواست شهروندان و هماهنگی با پلیس راهور اجرای طرح تا پایان سال به تعویق افتاده است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما