شناسهٔ خبر: 38222462 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

دفاع اخراجی‌های کاخ سفید از همدیگر؛

بولتون: حملات بی‌اساس علیه جان کلی پذیرفته نیست

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به دفاع از رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید در مقابل انتقادات دونالد ترامپ پرداخت.

صاحب‌خبر -

به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا به دفاع از رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید در مقابل انتقادات دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور از او پرداخت.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: جان کلی مرد محترمی است. من و جان، همانطور که در سطوح ارشد دولتی معمول است، گاهی اوقات با هم اختلاف نظر داشتیم، اما او همیشه با وفاداری به کشورش خدمت می‌کرد. محافظه کاران به طور خاص وظیفه دارند که حملات بی اساس علیه او را نپذیرند.

بولتون و کلی در یک دوره زمانی با هم در کاخ سفید حضور داشتند، اما روابط آن‌ها همیشه هم صمیمانه نبود. آن‌ها در اکتبر سال ۲۰۱۸ بر سر موضوع مهاجرت با هم مشاجراتی داشتند. با این حال آن‌ها در موقعیت‌های مختلف پس از حملات لفظی از سوی ترامپ به پشتیبانی از همدیگر پرداختند. بولتون و کلی هر دو از اخراجی‌های دولت دونالد ترامپ هستند.

جان کلی اخیرا در جریان یک سخنرانی از الکساندر ویندمن، یکی از شاهدان استیضاح که به تازگی از سوی ترامپ از سمت خود در شورای امنیت ملی آمریکا برکنار شد، دفاع کرد. ترامپ در پیامی توئیتری در واکنش به اظهارات رئیس پیشین ستاد کارکنان کاخ سفید نوشت: وقتی من جان کلی را اخراج کردم، کاری که می‌توانستم خیلی زودتر انجام دهم، او به خوبی می‌دانست که این کار خیلی فراتر از درک او بود. رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید بودن برای او زیادی بود.

پیشتر نیز جان کلی از اظهارت بولتون در کتابش حمایت کرد و گفت: اگر بولتون این حرف‌ها را در کتابش زده، من باور می‌کنم. هر بار که من آنجا بودم می‌دیدم که حقایق غیرقابل انکاری را در اختیار رئیس جمهور قرار می‌داد.

مشاور امنیت ملی سابق آمریکا اخیرا در کتاب تازه‌ای آورده است که رئیس جمهور این کشور در ماه اوت سال ۲۰۱۹ به او گفته که قصد دارد تا زمانی که اوکراین در خصوص تحقیقات علیه جو بایدن، رقیب دموکرات او در انتخابات ۲۰۲۰ همکاری نکند، کمک نظامی به این کشور را همچنان متوقف نگه دارد.

ماجرایی که در نهایت به پیگیری موضوع استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا انجامید، هر چند با جانبداری حزبی جمهوری خواهان تلاش دموکرات‌ها برای محکوم کردن ترامپ بی نتیجه ماند.

انتهای پیام/

نظر شما