شناسهٔ خبر: 38221710 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: صراط‌نیوز | لینک خبر

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس کشور فردا شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

همراه با بارش برف و باران در برخی از شهرها، افزایش آلودگی هوا و همچنین شیوع آنفولانزا در کشور شاهد تعطیلی مدارس خواهیم بود.

صاحب‌خبر -
صراط:

آخرین وضعیت تعطیلی مدارس کشور فردا شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ را در ادامه می‌خوانید.

برف تعدادی از مدارس گلستان را تعطیل کرد

کاهش دما و بارش شدید برف تعدادی از مدارس شهرستان های مینودشت، گالیکش و مراوه تپه را در روز شنبه (۲۶ بهمن) تعطیل کرد.

در اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان آمده است: در پی بارش شدید برف، کاهش شدید دما و یخبندان تعدادی از مدارس شهرستان های استان گلستان، فردا ۲۶ بهمن ۹۸ تعطیل اعلام شد.

در بخش کوهسارات و قلعه قافه شهرستان مینودشت، تمامی دوره های تحصیلی مدارس بخش کوهسارات و قلعه قافه و همچنین مدارس دهنه امام عبدالله از روستای ملاشی به بالا در نوبت صبح تعطیل است.

در شهرستان گالیکش، مدارس روستاهای فارسیان، لیرو، فرنگ، پادلدل، کیارام، پنو، سیجان، کندسکوه و قوشه چشمه در نوبت صبح تعطیل شد.

همچنین در شهرستان مراوه تپه همه مدارس شهر گلیداغ، روستاهای پلی بالا و پایین، یانبلاغ، آقچه آغاشلی، قره قاشلی (گلیداغ)، بیاتلر، شارلوق، کسن، داشلی آرغاچ، آق امام، عرب لاله گون، قاپلانگلی، کمرلی فردا شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸ با دو ساعت تاخیر و از ساعت ۹ صبح دایر است.

برودت هوا و یخبندان برخی از مدارس استان اردبیل را تعطیل کرد

با اعلام آموزش و پرورش استان اردبیل روز شنبه در شهرهای خلخال و شاهرود تمامی مقاطع تحصیلی و در نمین مدارس ابتدایی روستایی و تمامی مقاطع تحصیلی آبی بی گلو در نوبت قبل از ظهر به علت بارش برف و برودت هوا تعطیل اعلام شد.

تمام مدارس استان گیلان فردا (شنبه) باز است

روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان: براساس مصوبه ستاد بحران و حوادث پیش بینی نشده استانداری گیلان، فردا شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ همه مدارس استان گیلان باز است.

در این اطلاعیه آمده است:

مقتضی است رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان در صورت وجود مشکلات احتمالی (مسدود بودن راه‌های دسترسی به مدارس و یا قطعی برق) ضمن استفاده از ظرفیت ستاد حوادث پیش بینی نشده شهرستان‌ها و همچنین بهره مندی از ظرفیت انجمن‌های اولیا و مربیان، اقدامات لازم را معمول دارند.

گفتنی است به علت بارش سنگین برف در مناطق مختلف گیلان همه مدارس استان در روز چهارشنبه گذشته تعطیل بود.

جزئیات تعطیلی مدارس گیلان در روز شنبه+اسامی شهرستان‌ها

به گزارش فارس باتوجه به اعلام ستاد بحران گیلان تعطیلی مدارس بنا بر تصمیم ستاد بحران هر شهرستان یا مدیران آموزش‌وپرورش شهرستان‌ها بر اساس وضعیت مسیرهای آمد و شد اتخاذ می‌شود.

با توجه به بارش برف در گیلان و امکان یخبندان شدن مسیره، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان دقایقی پیش گفت: در ابتدای صبح برخی از مدارس استان گیلان تعطیل است.

تصمیم درباره تعطیلی مدارس برعهده ستاد بحران شهرستان‌هاست

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با اشاره به اطلاعیه ستاد بحران استان گیلان مبنی بر دایر بودن مدارس در تمامی مقاطع استان، اظهار کرد: شب گذشته طی برگزاری جلسه ستاد بحران که با حضور معاون محترم رئیس‌جمهور آقای نوبخت و با ریاست  استاندار گیلان برگزار شد، باز بودن همه مدارس در روز شنبه ۲۶ بهمن اعلام شد.

نادر جهان‌آرای  با اشاره به باز بودن شریان‌های اصلی راه‌ها، گفت: با توجه به باز بودن راه‌ها، به تمام مدیران مناطق، نواحی و شهرستان‌ها و مدارس  گفته شد تا با برف‌روبی و برطرف کردن مشکلات احتمالی، امکان بازگشایی مدارس را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه راه‌های برخی از نقاط مرتفع و مناطق ییلاقی مسدود بوده و  برق برخی از مشترکین در این مناطق هنوز قطع است، تصریح کرد: به مدیران مناطق و نواحی در  این مناطق گفته شد تا در صورت مشاهده مناطقی که امکان بازگشایی مدارس در آن  فراهم نیست، با فرمانداران و ستاد بحران استان هماهنگ کرده و تعطیلی آن مناطق را  به‌صورت موردی به سمع و نظر مردم برساند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان با تأکید بر اینکه تصمیم در خصوص تعطیلی احتمالی برخی از مناطق استان با توجه به گستره این مسئله، توسط  ستاد بحران و آموزش‌وپرورش گرفته می‌شود، افزود: یکی از مدارس شهر رشت به نام مدرسه شهید رجایی به دلیل آسیب دیدن سقف آن در این روزهای برفی، تنها این مدرسه در روز شنبه ۲۶ بهمن‌ماه  تعطیل بوده تا امکان جابجایی این دانش آموزان در مدرسه دیگر صورت بگیرد.

تمامی مدارس شهرستان رودسر تعطیل است

حسین اسماعیل‌پور فرماندار شهرستان رودسر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان با اعلام تعطیلی تمامی مدارس شهرستان رودسر در رو شنبه از مدیران مدارس خواست با حضور در مدارس شرایط را برای حضور دانش‌آموزان در روز یکشنبه فراهم کنند.

مدارس شهرستان املش فردا تعطیل است

محمد رنجبر فرماندار شهرستان املش نیز در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس از تعطیلی مدارس این شهرستان به در هردو نوبت صبح و عصر دلیل یخ‌زدگی خبر داد و از مدیران مدارس جهت بررسی وضعیت محل خدمتی خواست تا در مدارس حضور پیدا کنند.

تمامی مدارس شفت فردا تعطیل است

مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان شفت نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شفت با اشاره به وضعیت مدارس برای روز شنبه اظهار کرد: با توجه به‌شدت بارش برف و مسدود بودن برخی کوچه‌ها و معابر فرعی، تمامی مدارس شهرستان برای روز فردا در دو نوبت صبح و عصر تعطیل هستند.

صادق مقصودی با اشاره به سفر امروز استاندار گیلان به مناطق برف‌گیر شفت، افزود: در حال حاضر ستاد مدیریت بحران شفت تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی را مصوب کرده و دانش آموزان و اولیای آن‌ها برای وضعیت باز بودن یا نبودن مدارس باید منتظر اطلاعیه‌های بعدی باشند.

تمامی مدارس لنگرود باز است

سیروس شفقتی فرماندار شهرستان لنگرود نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان با اشاره به وضعیت مدارس لنگرود اظهار کرد: فردا تمام مدارس لنگرود در تمامی مقاطع باز بوده و مشکلی دراین‌باره وجود ندارد.

مدارس آستانه‌اشرفیه در مقطع ابتدایی فردا تعطیل است

یونس محمودی فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در این شهرستان از تعطیلی تمام مدارس مقطع ابتدایی بخش مرکزی (آستانه‌اشرفیه) خبر داد و گفت که در بخش کیاشهر نیز اعلام تعطیلی مدارس برعهده مدیران مدارس این بخش است.

مدارس مقطع ابتدایی لاهیجان تعطیل است

اسماعیل میرغضنفری امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهیجان با بیان اینکه فردا لاهیجان در مقطع دبستان تعطیل است، اظهار کرد: با توجه به برودت هوا فردا تمام مدارس مقطع ابتدایی تعطیل و مقطع دبیرستان با یک ساعت و نیم تأخیر آغاز می‌شود.

مدارس صومعه‌سرا به‌جز مناطق دارای مشکل برق باز است

سیدجلال سیدمحمدی فرماندار شهرستان صومعه‌سرا نیز امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در صومعه‌سرا با اشاره به وضعیت مدارس این شهرستان اظهار کرد: با تلاش‌های انجام‌شده فردا مدارس تمام مقاطع باز ولی در بعضی مناطق که قطعی برق وجود داشته و سیستم گرمایشی با پکیج است باز بودن یا تعطیلی مدارس را در این مناطق به عهده خود مدیران گذاشتیم.

تمام مدارس رودبار باز است

محمدصالح ضیایی فرماندار رودبار در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه استانداری گیلان فردا تمام مدارس در این شهرستان باز است.

مدارس کالپوش تعطیل شد

وزش تند باد، بارش شدید برف، برودت هوا سبب شد تا آموزش و پرورش مدارس تمامی مقاطع تحصیلی بخش کالپوش شهرستان میامی را تعطیل اعلام کند.

بارش برف و بوران هم اکنون در منطقه کالپوش حتی امکان دیده شدن جاده‌ها را نیز نمی‌دهد.

همزمان با شامگاه آخرین جمعه بهمن ماه ۹۸ دمای هوا در بخش کالپوش و رضوان دو درجه زیر صفر است و سرعت وزش باد به ۲۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

طبق اعلام سازمان هواشناسی هم اکنون شعاع دید به دلیل بارش برف و کولاک فراوان در بخش رضوان و کالپوش به هزار و ۵۰۰ متر کاهش یافته است.

کالپوش بعد از شهمیرزاد با دو الی سه درجه زیر صفر امشب، جمعه بیست و پنجم بهمن ماه، سردترین بخش استان سمنان خواهد بود.

از روز یکشنبه کم کم شرایط پایدار جوی در رضوان و کالپوش حاکم خواهد شد.

به گزارش مهر آموزش و پرورش استان سمنان درباره تعطیلی دیگر نقاط استان اطلاعیه و با خبری منتشر نکرده است. گفتنی است هم اکنون فقط بارش برف در سه نقطه از استان ادامه دارد نخست شهمیرزاد، دوم کالپوش و رضوان و سوم خوش ییلاق و توسکستان.

تعطیلی مدارس قوچان به دلیل برودت هوا

با توجه به بارش برف و برودت شدید هوا، امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸ کلیه مدارس مقطع ابتدایی در شهرستان قوچان، در نوبت صبح تعطیل است.

ضمناً کلیه مراکز پیش دبستانی و مدارس استثنایی در تمامی مقاطع در این شهرستان تعطیل است.

نظر شما