شناسهٔ خبر: 37751850 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

مسعود زندی:

واحد بی بو سازی با سیستم چکالش یخ به بهره برداری رسید

واحد بی بو سازی با سیستم چکالش یخ در شرکت توسعه صنایع بهشهر، همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، اقدام و عمل " در روزی که با عنوان "صنعت و هوای پاک" نامگذاری شد، با حضور مسعود زندی معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، واحد بی بو سازی با سیستم چکالش یخ در شرکت توسعه صنایع بهشهر، همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار "هوای پاک، اقدام و عمل " در روزی که با عنوان "صنعت و هوای پاک" نامگذاری شد، با حضور مسعود زندی معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

مسعود زندی در این مراسم با اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی از اولویت‌های کشور هستند و مطالبه گری مردم در این خصوص بیشتر شده است، افزود: اندک زمانی است که آلودگی «بو» به عنوان یکی از آلودگی‌های جدید در حوزه محیط زیست مطرح شده است.

زندی گفت: محیط زیست درصورت وجود مستندات کافی برای آلایندگی «بو» از سوی واحد‌های تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه‌های لازم و همچنین برخورد‌های قانونی متناسب اقدام می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه می‌توان گفت انتشار بو‌ها عمدتا از ترکیب مواد شیمیایی و برخی از گازهاست، اظهار داشت: عوارض برخی آلودگی‌های «بو» به جز تأثیر بر محیط زیست، سلامت شهروندان را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در حوزه بین الملل یکی از سخت‌ترین استاندارد‌های محیط زیستی، استاندارد «بو» است، تصریح کرد: در کشور ما استاندارد ملی در این زمینه تاکنون تدوین و ابلاغ نشده است و محیط زیست در زمینه تدوین این استاندارد موضوع را در دستور کار دارد.

شروین شکوهی مدیرکارخانه صنعتی بهشهر نیز در این مراسم گفت: موضوع محیط زیست رسالت و مسئولیت اجتماعی همه ماست و سرمایه گزاری زیادی روی این پروژه انجام شده است.

وی درخصوص مزایای این سیستم بوگیر اظهار داشت: مصرف انرژی کم، خلا بسیار قوی، کاهش انتشار بو و آلودگی کم زیست محیطی از مزایای این سیستم است.

شکوهی میزان سرمایه گزاری زیاد، تعمیرات و نگهداری پر هزینه و وسعت محل نصب از جمله معایب این سیستم عنوان کرد و بیان داشت: این پروژه در ۳ فاز انجام خواهد شد و این اولین فاز اجرایی است و علیرغم مشکلات مرتبط با تحریم با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال احداث شده است.

گفتنی است این سیستم بی بو کننده با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز برای حذف بوی کارخانه و کاهش انرژی بوده و تجهیزات فاز دوم نیز به این مجموعه تحویل داده شده و در حال راه اندازی است.

این گزارش می‌افزاید: همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک، روز گذشته نیز سه طرح محیط زیستی در زمینه پایش لحظه‌ای و سیستم‌های فیلتراسیون هوای واحد‌های صنعتی در شهرستان ری با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/

نظر شما