شناسهٔ خبر: 37751064 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

برگزاری هجدهمین جشنواره هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، ۲ و ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸، برگزار می‌شود.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  اصفهان، مهدی قربانی با بیان اینکه برگزاری جشنواره هنر‌های نمایشی در کانون پرورش فکری بیشتر جنبه آموزشی دارد اظهار داشت: برگزاری این جشنواره‌ها با اهدافی پیرامون توسعۀ فرهنگ ایرانیاسلامی، کشف استعداد‌های خلاق در حوزه هنر نمایش و همچنین بیان نکات آموزشی و مهارتی جهت ارتقاء اعضاء کودک و نوجوان کانون در قالب هنر نمایش است که این امر باعث ایجاد جذابیت بیشتر برای کودکان و نوجوانان و همچنین فراگیری بهتر آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی می‌شود.

او در ادامه خاطر نشان شد: هجدهمین جشنواره هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» و باهدف جذب و پایداری اعضاء کانون پرورش فکری به ویژه اعضاء نوجوان با رویکرد کشف و پرورش استعداد‌های هنری اعضاء و توجه به فعالیت‌های گروهی و فراهم کردن فرصت برای تمرین مهارت‌های زندگی برای کودکان و نوجوانان، ترویج و معرفی ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی با استفاده از طریق هنر و همچنین فراهم نمودن فضایی جهت آشنایی بیشتر اعضای مراکز فرهنگی وهنری استان برگزار می‌شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان ادامه داد: از ۲۶ اثر ارسالی از اعضاء مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان ۱۵ نمایش در سه بخش (زنده، زنده عروسکی و عروسکی) در این جشنواره در روز‌های دوم و سوم بهمن ماه در مجتمع فرهنگی هنری کانون پرورش فکری اصفهان به روی صحنه می‌روند.

مهدی قربانی در ادامه افزود: داوری این جشنواره را آقایان مجید کیمیایی پور و حمید شهرانی و خانم الهام عابدی بر عهده دارند.
او در ادامه گفت: لازم به ذکر است آیین اختتامیه جشنواره هنر‌های نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان روز پنج‌شنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۵ الی ۱۶ و ۳۰ دقیقه در سالن مجتمع استان برگزار می‌شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه اضافه کرد: نفرات برتر این جشنواره نیز به مرحله کشوری این دوره از جشنواره هنر‌های نمایشی کانون راه پیدا می‌کنند که براساس اعلام فراخوان این مرحله ۲۶ الی ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش

نظر شما