شناسهٔ خبر: 37749308 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

نماینده مسلمان کانادا خواستار تعیین روزی برای مبارزه با اسلام هراسی شد

حوزه/ یک نماینده مشاور شورای شهر ونکوور کانادا در طرحی که امروز به شورای شهرداری ارائه کرد، خواستار تعیین روز ۲۹ ژانویه، روز کشتار مسلمانان در مسجد کِبک به عنوان روز یادآوری و اقدام علیه اسلام هراسی شد.

صاحب‌خبر -

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از dailyhive،  جین سوانسون ، مشاور شورای شهر ونکوور کانادا ، در جلسه شورای شهر روز سه‌شنبه ، ۲۱ ژانویه، به مناسبت سومین سالگرد قتل عام تروریستی مسجد کبک، طرحی را پیرامون نامگذاری ۲۹ ژانویه به عنوان روز یادآوری و اقدام علیه اسلام هراسی عنوان می کند.  

در این حرکت ، سوانسون به دنبال این است که شورا ۲۹ ژانویه را به عنوان روز یاد و عمل در مورد اسلام هراسی  اعلام کند ، و آن را به تقویم رسمی شهرداری خود بیفزاید.

این حرکت همچنین به دنبال این است که مردم شهر رابطه بهتر و نزدیک تری با جامعه مسلمانان پیدا کنند و یک دقیقه سکوت در ۲۹ ژانویه در سالن شهرداری، با حضور شهردار و شورای شهر برای جان باختگان این حادثه برقرار شود. پرچم در تالار شهرداری نیز برای یادبود قربانیان حمله تروریستی به حالت نیمه برافراشته دربیاید.

امتیاز پوپات از ائتلاف مبارزه با تعصب در این باره گفت: ما امیدواریم که با تعیین این روز، شهرداری ونکوور تعهد خود را برای ایجاد یک سیاست و اقدام برای نبرد با اسلام هراسی و سایر اشکال تعصبات انجام دهد.

در طرح سوانسون آمده است: جوامع مسلمان در سراسر کانادا تحت تأثیر این اقدام نفرت محور، نژادپرستی ، تفکر برتری سفید پوستی و اسلام هراسی قرار گرفته اند، به مناسبت بزرگداشت ۲۹ ژانویه ، جوامع مسلمان در ونکوور مواجات ، مباحثات و سایر رویدادها را برگزار کرده اند ، از جمله آن برپایی نماز سالانه در مسجد جامع ونکوور قدیمی ترین مسجد این شهر است.

وی همچنین خاطرنشان می کند که شهرهای تورنتو ، میسیساگا ، برمتپتون ، مارخام ، همیتلون و ویندزور همگی پیش تر ۲۹ ژانویه را به عنوان روز یادآوری و اقدام در مورد اسلام هراسی معرفی کرده اند.

این طرح همچنین می افزاید: بسیاری از شهرداری ها در سراسر کانادا حادثه ۲۹ ژانویه را با شرکای جامعه اسلامی خود گرامی می دارند ، و کمپین گسترده ای برای دولت فدرال وجود دارد که روز را به صورت ملی تشخیص دهد.

در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۱۷ بود که یک فرد مسلح وارد مسجد مرکز فرهنگ اسلامی در شهر کبک شد و به روی ده ها نمازگزار مسلمان آتش گلوله گشود. در پایان این تیراندازی هولناک ، ۶ نفر به طرز غم انگیزی جان خود را از دست داده و ۱۹ تن دیگر مجروح شدند.

نظر شما