شناسهٔ خبر: 37742763 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در گفتگو با پارسینه:

سعید موتمنی: نمایشگاه‌ها دیگر خودروی خارجی ندارند / تداوم گرانی وانت پراید

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: عرضه خودرو در بازار کاهش‌یافته، خودرو‌های خارجی هم در نمایشگاه‌ها ته کشیده است؛ یعنی نمایشگاه‌داران دیگر خودروی خارجی برای فروش ندارند.

صاحب‌خبر -

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت پراید دوباره گران شده است؟ به خبرنگار اقتصادی پارسینه گفت: زمانی که با کمبود عرضه خودرو مواجه می‌شویم قیمت خودرو‌ها هم سلیقه‌ای می‌شود. برای خرید خودرو مصرف‌کننده نباید عجله‌ای رفتار کند. باید خودش قیمت خودرو را تشخیص بدهد و بعد اقدام به خرید خودرو کند. قیمت پراید هفته‌هاست ثابت باقی‌مانده است.

سعید موتمنی افزود: قیمت پراید ۱۳۱ حدود ۱۵ روز گذشته ۵۰ میلیون و ۵۰۰ تومان خریدوفروش می‌شد این در حالی است که امروز این خودرو ۵۲ میلیون تومان معامله می‌شود. قیمت پراید ۱۱۱ نیز امروز به ۵۶ میلیون تومان رسیده است.

او اظهار کرد: پژو ۲۰۶ تیپ پنج حدود ۱۱۱ میلیون تومان فروخته می‌شد، اما امروز این خودرو به قیمت ۱۱۴ میلیون تومان رسیده است یعنی از هفته گذشته تاکنون این خودرو سه میلیون تومان گران شده است. وانت پراید هم به دلیل سهمیه سوخت هر هفته قیمت جدیدی دارد. متأسفانه یک عده را جو گرفته است. برخی افراد می‌کنند وانت‌ها به دلیل سهمیه سوختی که دارند به هر قیمتی ارزش‌دارند و آن خودرو را خریداری می‌کنند. هم‌اکنون قیمت وانت پراید هم بین ۶۰ تا ۶۱ میلیون تومان معامله می‌شود.

موتمنی در توصیه‌ای به مردم گفت: متأسفانه عرضه خودرو در بازار کاهش‌یافته، خودرو‌های خارجی هم در نمایشگاه‌ها ته کشیده است؛ یعنی نمایشگاه‌داران دیگر خودروی خارجی برای فروش ندارند. برخی هستند که قیمت خودرو‌های خارجی را بالا اعلام می‌کنند تا عیار دستشان بیاید. به‌عنوان‌مثال دیروز قیمت خودرو تویوتا لند کروز را دو میلیارد تومان اعلام کردند درحالی‌که وقتی برای خرید این خودرو قرار ملاقات می‌گذارید، فرد اعلام می‌کند که قصد فروش ندارد.

نظر شما