شناسهٔ خبر: 37727749 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آیا دوباره حاج قاسم سلیمانی ظهور خواهد کرد؟

مهدی محمدی در یادداشتی، به ابعاد فکری و شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی پرداخت و از ظهور حاج قاسم سلیمانی‌های دیگر نوشت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی محمدی، تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی، در تازه‌ترین یادداشت خود  رمز موفقیت حاج قاسم سلیمانی را تقوا و جهاد دانست و ضمن تبیین ابعاد فکری و شخصیتی این شهید بزرگوار از ظهور حاج قاسم‌های دیگر نوشت:

آیا دوباره حاج قاسم سلیمانی ظهور خواهد کرد؟

"آیا ما دوباره حاج قاسم سلیمانی خواهیم داشت؟ این سوالی است که احتمالا ذهن‌های بسیاری این روز‌ها مشغول آن است. حاج قاسم قهرمان ملی ما بود و همه ما، برخی خودآگاه و بسیاری هم ناخودآگاه، در دل خود به او تکیه می‌کردیم و حس می‌کردیم پشت و پناهی داریم. حاج قاسم که رفت خیلی دل‌ها لرزید.

خیلی‌ها به زبان نمی‌آورند، ولی این نگرانی یک لحظه هم آن‌ها را رها نمی‌کند که بدون حاج قاسم چه خواهد شد و حالا چه باید کرد؟ یکی از راه‌هایی که آدمی را آرام می‌کند تلاش برای دادن پاسخ مثبت به این سوال است که آیا باز هم حاج قاسم یا حاج قاسم‌های دیگری ظهور خواهند کرد؟ من این روز‌ها این سوال را بسیار از خود پرسیده ام. جواب این سوال، پیوندی عمیق دارد با پاسخ یک پرسش دیگر که اساسا چه چیز حاج قاسم سلیمانی را حاج قاسم کرد؟ این هیبت، جذبه، صفا، شجاعت و نفوذ کلمه از کجا آمده بود؟ شاید زمانی خداوند توفیق داد و در این باره بیشتر نوشتم.

آنچه اینجا می‌خواهم بگویم این است که قاسم سلیمانی محصول ترکیب تقوا و جهاد بود. هیچ کس سر سجاده قاسم سلیمانی نمی‌شود. هیچ کس هم بدون سجاده نشینی حاج قاسم نمی‌شود ولو عمر خود را در جهاد گذرانده باشد. قاسم سلیمانی این دو را ترکیب کرده بود؛ همان که در توصیف امیرالمومنین شنیده ایم: شیران روز و زاهدان شب. آنچه به ما اطمینان می‌دهد حتما باید امیدوار باشیم و دوباره حاج قاسم ظهور خواهد کرد این است که باب جهاد بسته نشده و جهاد ادامه دارد. مردان خدا هم کم نیستند که در این جهاد درگیرند. از میان سجاده نشین‌هایی که به میدان مقاتله رفته اند حتما حاج قاسم ظهور خواهد کرد. خیالتان راحت".

گفتنی است؛ صبح امروز مراسم معارفه سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور سردار محمدحسین باقری فرمانده کل نیروهای مسلح، سردار رضا شیرازی رئیس دفتر فرماندهی کل قوا و سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/

نظر شما