شناسهٔ خبر: 37705581 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین:

افزایش مهارت دانش آموزان از آسیب ها پیشگیری می کند

قزوین- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: با ـموزش مهارت های زندگی و اخلاقی به دانش آموزان می توانیم زمینه کاهش آسیب های اجتماعی را فراهم کنیم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، همایش توجیهی طرح نماد روز یکشنبه با حضور خیرالله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان، شمس الله غلامی رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک، حجت الاسلام انصاری معاون پرورشی، حجت الاسلام محمد حیدری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین و جمعی از مدیران و مجریان و کارشناسان طرح نماد در محل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حیدری در این مراسم گفت: طرح نماد با گذشته چند سال از اجرا امروز به یک پروژه تبدیل شده و باید بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای طرح نماد، پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی است و باید با کمک همه جانبه بتوانیم به این مهم دست یابیم.

حیدری تصریح کرد: امروز دانش آموزان استعدادهای عجیبی دارند که اگر مراقبت نکنیم در مسیر منفی قرار می‌گیرند زیرا گاهی در جرایم اینترنتی تعدادی از دانش آموزان وارد این حیطه شده اند که اگر مراقبت نکنیم دچار آسیب‌های بیشتری می‌شویم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین بیان کرد: در اجرای این طرح باید پیشگیری جامع مدار در اولویت باشد تا زودتر به هدف برسیم.

وی گفت: در استان قزوین ۷۲ نقطه حادثه خیز داریم که باید شناسایی، آشکارسازی، اصلاح و ساماندهی شود و ما نیز وظیفه داریم در اجرای این طرح آسیب‌ها را شناسایی و برای رفع آن اقدام کنیم.

حیدری اظهار داشت: وقتی در کوچه‌های تاریک سرقت زیاد شده باید آن را با نصب تیرهای چراغ برق روشن کنیم و اگر به خودرو دزدگیر و در اطراف خانه خود دوربین نصب کنیم سرقت کم می‌شود لذا ما هم در طرح نماد به دنبال این هستیم تا با پیشگیری جامع مدار، رشد مدار و اجتماع محور از آسیب‌ها کم کنیم.

وی گفت: در این روش اگر همتا سازی شود و برخی مفاهیم و مهارت‌ها را به صورت دسته جمعی بالا ببریم تا آسیب‌ها کم شود و در این راستا باید بتوانیم دانش آموزان را به مسیر درست هدایت کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین یادآور شد: چهار گام محوری در آموزش‌های مجری برای خانواده، معلم و دانش آموز را اجرا می‌کنیم و لازم است به دانش آموزان صبر و شکیبایی را بیاموزیم زیرا بخش زیادی از پرونده‌های قضائی مربوط به جرح و نزاع دسته جمعی است که نشان می‌دهد خشونت در جامعه زیاد شده است.

وی بیان کرد: با اجرای طرح نماد در مدارس باید از آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف بویژه خشونت، اعتیاد و بد اخلاقی جلوگیری کنیم.

نظر شما