شناسهٔ خبر: 37664510 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

با صدور بیانیه ای؛

تشکیلات خودگردان حمله صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم کرد

تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به «مسجدالاقصی» را محکوم کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، تشکیلات خودگردان فلسطین با صدور بیانیه ای حمله وحشیانه صهیونیست‌ها به «مسجدالاقصی» را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه خود با اشاره به یورش نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالاقصی، این اقدام صهیونیست ها را تحریک آمیز خواند.

تشکیلات خودگردان همچنین اعلام کرد که صهیونیستها با این اقدام خود احساسات میلیون ها مسلمان در اقصی نقاط جهان را جریحه دار کرده اند.

در بیانیه تشکیلات خودگردان فلسطین در این خصوص آمده است: این تجاوزی غیر قابل توجیه بوده که در راستای اجرای سناریوی تقسیم زمانی و مکانی مسجدالاقصی صورت گرفته است.

این درحالی است که پیشتر نیز حماس به این اقدام صهیونیستها واکنش نشان داده بود. در همین راستا، یکی از اعضای جنبش حماس مسجد الاقصی را خط قرمز توصیف کرد.

حسام بدران، عضو دفتر سیاسی حماس اعلام کرده بود: جمعیت گسترده‌ای که در مسجدالاقصی و مسجدالابراهیمی و مساجد فلسطین حضور پیدا کردند، شراره امید به پیروزی و آزادی است.

وی تأکید کرده بود: مسجد الاقصی خط قرمز است و اجازه تعدی به قدسیت آن را نمی‌دهیم.

گفتنی است، بامداد دیروز جمعه هزاران نفر برای اقامه نماز صبح در مسجد الاقصی و حرم ابراهیمی در شهر الخلیل حاضر شدند که این مساله اشغالگران صهیونیست را متعجب و خشمگین کرده بود و در نهایت اقدام به سرکوب وحشیانه نمازگزاران کردند.

نظر شما