شناسهٔ خبر: 37664235 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

شیوع بیماری مرگبار شبیه سارس در چین

صاحب‌خبر -
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، بیماری مرگبار شبیه سارس در چین شیوع پیدا کرده و در حال سرایت به کشورهای دیگر است.
مواردی از یک بیماری شبیه بیماری سارس در چین بروز کرده است. همین مسئله سبب بروز نگرانی شدید مسئولان چینی شده است. این بیماری ویروسی مرموز شبیه سارس است. تاکنون دو نفر در چین به علت ابتلا به این بیماری جانشان را از دست داده اند. این ویروس به ژاپن و تایلند هم رسیده است.
کارشناسان اعلام کرده اند پیش بینی می شود در روزهای آینده موارد بیشتری از ابتلا به این بیماری در کشورهای دیگر گزارش شود. قربانیان این بیماری در چین در شهر ووهان هستند که در جنوب شرقی این کشور است.  تاکنون ابتلای دهها نفر به این بیماری خطرناک در چین اعلام شده است و این افراد در قرنطینه کامل قرار گرفته اند.
ظاهرا کانون شیوع این ویروس، بازار عرضه حیوانات خانگی و گوشت آنها در این شهر بوده است. باتوجه به اینکه این اقلام از شهر ووهان به مناطق دیگر چین و حتی خارج از این کشور انتقال یافته است نگرانی های شدیدی درباره شیوع این بیماری مرگبار وجود دارد. این بیماری خاطرات مرگبار سارس را زنده کرده است. در فاصله سالهای دو هزار و دو تا دو هزار و سه، حدود هشت هزار به بیماری سارس مبتلا شدند که هفتصد و هفتاد و چهار نفر از این افراد جان باختند.
این بیماری در سی و هفت کشور جهان گسترش یافت و به اندازه ای خطرناک بود که یک دهم افراد مبتلا به ویروس را می کشت. حال این نگرانی وجود دارد که گونه جدید بیماری سارس، به همان اندازه مرگبار باشد.

نظر شما