شناسهٔ خبر: 37662281 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

وضعیت هولناک مرزهای جنوبی آمریکا؛ «اجساد مهاجران مدفون شده کشف شدند»

پایگاه گاردین در گزارشی به فعالیت یک گروه تحقیقاتی در مرز‌های آمریکا و مکزیک پرداخته که اقدام به شناسایی اجساد مهاجران مدفون شده در مرز جنوبی آمریکا کرده‎ است.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ یک گروه تحقیقاتی اقدام به شناسایی بقایای به جای مانده از مهاجرانی که قصد عبور از مرز‌های آمریکا را داشته و در این سفر ناکام مانده‎اند، کرده است.
 
به گزارش گاردین، طی یک دهه اخیر صد‌ها جسد مهاجران در مرز جنوبی آمریکا با بی رحمی و بی توجهی تمام مدفون شدند.

محققان بقایای به جای مانده از مهاجران را با دقت از زیر خاک و داخله کیسه‌ها بیرون آوردند، اما اشیاء دیگری که با این اجساد دفن شده‎اند داستان این افراد را بازگو می‌کند که هویت اصلی آن‌ها هنوز مشخص نشده است.

کارشناسان در این پروژه ۶ کیسه از بقایای به جا مانده از اجساد مهاجران را از زمین بیرون آورند. این کیسه‌ها تنها می‌تواند بخش کمی از هزاران مهاجری که طی یک دهه گذشته در مرز آمریکا و مکزیک جان خود را از دست داده‎اند، نشان بدهد.
 
 
ئ
 
هزاران مهاجر در مرز آمریکا و مکزیک به دلایل مختلفی مانند تشنگی و یا بیماری جان خود را از دست دادند. در این پروژه محققان به منظور یافتن علت مرگ مهاجران کار شناسایی اجساد را آغاز کردند.

داده‌های اداره گمرک و گشت مرزی آمریکا نشان می‎دهد از سال ۱۹۹۹ دست کم ۷ هزار و پانصد مهاجر در مرز جنوبی آمریکا جان خود را از دست داده‎اند. هویت بیش از ۲ هزار نفر از این مهاجران هنوز مشخص نشده است. آمار‌ها نشان می‌دهند که میزان مرگ و میر مهاجران در مرز جنوبی آمریکا رو به افزایش است.

این پروژه که با نام «مهاجران گمشده» فعالیت خود را آغاز کرده، اعلام کرده در سال ۲۰۱۹، مرگ ۴۹۶ مهاجر که سعی داشتند از مرز آمریکا و مکزیک عبور کنند به ثبت رسیده که ۲۱۷ نفر از مهاجران در تگزاس جان باختند.
 
 
 

«کیت داردن»، مسئول این پروژه می‎گوید «آمار اعلام شده تلفات در مرز جنوبی آمریکا از سال ۲۰۱۴ بالاترین میزان به شمار می‌آید؛ تا کنون هویت ۱۱۴ نفر از مهاجران جان باخته در مرز شناسایی شده‎ است.»
 
 
 
ئ
 
طی یک دهه گذشته صد‌ها جسد مهاجران توسط مسئولان شهری با بی توجهی و در قبر‌های دسته جمعی بدون هیچ کارت شناسایی مدفون شدند.

وی در ادامه گفته است که «اجساد مهاجران در این گور‌ها بدون حتی کوچک‌ترین توجهی به همراه زباله‌ها دفن شدند؛ با اجساد مهاجران مانند زباله رفتار شده است.»
 
 
ئ
 
موضوع مهاجرانی که قصد عبور از مرز جنوبی آمریکا را دارند هم اکنون به معضلی جدی تبدل شده که سیاست‌های دونالد ترامپ، مهم‌ترین عامل برای مرگ مهاجران و سرگردان شدن هزاران مهاجر در مکزیک شده است.
 
گاردین در پایان می‎نویبسد «بازداشت گسترده مهاجران و نگهداری آن‌ها در زندان‌های مرزی آمریکا بحرانی جدی است و اقدامات ترامپ عامل مرگ صد‌ها مهاجر شده است.»


انتهای پیام/

نظر شما