شناسهٔ خبر: 37661080 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

دولت استرالیا زیر فشار افکار عمومی؛ آتش سوزی بسیاری از اراضی را سوزاند

انتقادها به دولت استرالیا در پی آتش سوزی گسترده در این کشور که به بسیاری از اراضی و گونه‎های جانوری آسیب رساند ادامه دارد.

صاحب‌خبر -
نخست وزیر استرایا بررسی ملی برای پاسخ به فاجعه آتش سوزی ارائه می‌دهدبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ آتش سوزی‌های گسترده در جنگل‌های استرالیا که از ماه اکتبر آغاز شده تاکنون جان نزدیک به سی نفر از شهروندان و شماری از نیرو‌های آتش نشانی را گرفته است.

تخمین زده می‌شود ۲ هزار منزل مسکونی در آتش سوزی‌های گسترده استرالیا در آتش سوخته و هزاران کیلومتر از اراضی و حیوانات وحشی نابود شده باشند.

نخست وزیر استرالیا می‎گوید«بدیهی است که فاجعه آتش سوزی جنگل‌ها نیاز به بررسی ملی برای پاسخ دادن به این بحران دارد.»

به گزارش رویترز، مقام‎های استرالیا اعلام کردند خطر آتش سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع بسیار فراتر رفته و هوا در این کشور گرمتر می‌شود.
 
 

نخست وزیر استرالیا که تا کنون با رد هرگونه ارتباط میان سیاست‌های اقلیمی حزب محافظه کار و آتش سوزی‌ها به شدت تحت فشار قرار گرفته، گفته است کابینه او به دنبال بهبود عملکرد خود در جلوگیری از انتشار گاز‌های گلخانه‌ای است.

وی همچنین انتقادات مطرح شده را که دولت استرالیا اقدامات لازم قبل از آغاز فصل آتش سوزی را انجام نداده را رد کرد؛ نخست وزیر استرالیا اذعان کرد مواردی وجود داشته که دولت می‌توانسته خیلی بهتر مدیریت شود.انتهای پیام/

نظر شما