شناسهٔ خبر: 37659500 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

ویدئوی دیدنی از جشنواره فانوس در تایلند

در جشنواره فانوس تایلند، هزاران فانوس کاغذی یا همان بالون آرزوهای خودمان به پرواز در می‌آیند و آسمان چیانگ‌مای در تایلند را در ماه نوامبر روشن می‌کنند و این شهر را به شهر آرزوها تبدیل می‌کنند.

صاحب‌خبر -

برترین‌ها: در جشنواره فانوس تایلند، هزاران فانوس کاغذی یا همان بالون آرزوهای خودمان به پرواز در می‌آیند و آسمان چیانگ‌مای در تایلند را در ماه نوامبر روشن می‌کنند و این شهر را به شهر آرزوها تبدیل می‌کنند. در این جشن مردم فانوس به دست می‌آیند تا آرزوهای خود را با ماه در میان بگذارند.

این جشنواره ساعت ۶ بعد از ظهر آغاز می‌شود و همه با هم فانوس‌هایشان را به هوا می‌فرستند. جنس فانوس‌ها حتما باید از کاغذ برنج باشد و افراد آرزو‌هایشان 
را قبل از به هوا فرستادن فانوس، روی آن می‌نویسند.

بعد از به پرواز درآمدن این فانوس‌ها، به نظر می‌رسد که آسمان پر از ستاره شده است. ویدئوی دیدنی این مراسم را در ادامه ببینید. بعید است کسانی که از نزدیک این لحظه باشکوه را می‌بینند، تا آخر عمر بتوانند آن را فراموش کنند.

ویدئوی دیدنی از جشنواره فانوس در تایلند
بنا بر گفته راویان تاریخ کهن، چینی‌ها سه قرن پیش از میلاد مسیح آزمایش‌هایی انجام دادند تا راهی برای خبر کردن کسانی که در زمین‌های همجوار قرار داشتند پیدا کنند. این آزمایش‌ها بنیان این بالون‌های چندین هزار ساله شد. اما به طور رسمی تاریخ اختراع این فانوس‌ها را چندین سال بعد می‌دانند، یعنی زمانی که صدر اعظم ایالت «شو هان» چین با نام کنگ مینگ با ارتش خویش در میانه حلقه‌ای از سربازان دشمن محاصره شده بود و به دنبال راهی برای ارتباط با خارج می‌گشت. به همین خاطر نامه‌ای به این فانوس بست و آن را به آسمان فرستاد. اینکه پایان کار وی چه شد را باید در تاریخ خواند، ولی پایه گذار سنتی شد که هزاران سال پس از وی به جا ماند.

نظر شما