شناسهٔ خبر: 37659035 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

امام جمعه بندر آستارا:

هیئت اجرایی با تخلفات انتخاباتی در چهارچوب قانون برخورد کند

حجت الاسلام حافظ نیا گفت: افرادی که تایید صلاحیت شده‌ اند دقت کنند که هنوز ایام تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده و از هیئت اجرایی انتخابات نیز انتظار داریم با تخلفات انتخاباتی در چهارچوب قانون برخورد کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندر آستارا، حجت الاسلام«کاظم حافظ نیا» در خطبه های این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اشاره کرد و افزود: در جریان این حادثه تلخ، ۱۴۶ نفر از هموطنان به دیار باقی شتافتند.

 

امام جمعه بندر آستارا با بیان اینکه ستاد نیروهای مسلح این خطا را پذیرفتند و به اشتباه خود اذعان کردند، افزود: فرمانده هوافضای سپاه پاسداران مسئولیت این حادثه را به عهده گرفت، بدون آنکه دیگران را متهم جلوه دهد.

 

وی با اشاره به اینکه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رییس و سازمان هواپیمایی کشور باید تا پایان وضعیت جنگی، دستور توقف پروازها را صادر می کردند، تصریح کرد: نقص موجود در سامانه پدافندی کشور با تخصیص بودجه لازم از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی باید برطرف شود.

 

حجت الاسلام حافظ نیا به فرصت طلبی برخی فتنه گران در جریان سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اشاره کرد و گفت: فتنه گران در ۲۰ شهر کشورمان فراخوان داده بودند که تنها با حرف آنان یک هزار نفر به خیابان ها ریختند.

 

خطیب نماز جمعه بندر آستارا خاطرنشان کرد: در جریان دعوت فتنه گران، عده ای با بهانه قرار دادن سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین اقدام به پاره کردن تمثال مبارک سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی کردند.

 

وی با بیان اینکه سفیر گستاخ، پررو و خبیث انگلیس در جریان این اتفاقات از فرصت سوء‌ استفاده کرده و با ورود به داخل تجمعات سعی داشت فیلم‌ ها و عکس ها در اختیار رسانه‌ های معاند قرار دهد، اظهارکرد: مردم ایران اسلامی این انتظار را داشتند که این سفیر گستاخ بلافاصله از ایران اخراج می شد.

 

حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به اینکه بر اساس قوانین بین ‌المللی سفیر انگلیس یک عنصر نامطلوب در کشور است، افزود: عنصر نامطلوب را باید با خفت و خواری از کشور اخراج تا برای دیگر کشورهای اروپایی درس عبرت باشد.

 

امام جمعه بندر آستارا به راه‌ اندازی موج استعفای برخی از سینماگران از شرکت در جشنواره فیلم فجر و قطع همکاری با صدا وسیما اشاره کرد و گفت: فیلم فجر متعلق به مردم است و انصرافتان از جشنواره فجر به معنای درافتادن با مردم است و مردم به امثال شما بازیگران نیازی ندارند.

 

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی به داشتن سپاه افتخار می‌ کنند، افزود: سپاهیان بدانند که مردم ایران اسلامی حامی آنها بوده و امنیت خود را مدیون سپاه می دانند.

 

حجت الاسلام حافظ نیا اضافه کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیل سیستان و بلوچستان در کنار دیگر نیروها جانانه حضور دارد و به سیل زدگان کمک می کند.

 

خطیب نماز جمعه بندر آستارا به عدم احراز و رد صلاحیت برخی از نامزد های یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی هیئت های نظارت اشاره کرد و افزود: افرادی که رد صلاحیت شده‌اند بدون فرافکنی و متهم کردن هیئت های نظارت و شورای نگهبان از مجاری قانونی علت رد صلاحیت خود را پیگیری کنند.

 

حجت الاسلام حافظ نیا در پایان خطاب به نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: افرادی که تایید صلاحیت شده‌ اند دقت کنند که هنوز ایام تبلیغات انتخاباتی آغاز نشده و از هیئت اجرایی انتخابات نیز انتظار داریم با تخلفات انتخاباتی در چهارچوب قانون برخورد کنند .

 

 

پایان پیام/ 163

نظر شما