شناسهٔ خبر: 37649571 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پلوسی: ترامپ قوانین فدرال آمریکا را نقض کرد

تهران- ایرنا- «نانسی پلوسی» رییس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به گزارش یک نهاد ناظر بر کنگره گفت که رییس جمهوری با جلوگیری از اختصاص کمک به اوکراین، قوانین فدرال را نقض کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش رویترز، پلوسی پنجشنبه شب به خبرنگاران گفت: اداره مدیریت و بودجه، کاخ سفید و دولت در این زمینه قانون‌شکنی کردند.
«اداره مسوولیت دولتی» در گزارشی اعلام کرد که رییس جمهوری نمی‌تواند اولویت‌های سیاسی خود را جایگزین قانون مصوب کنگره کند.
«دونالد ترامپ» متهم است که ارائه کمک چندمیلیون دلاری مصوب کنگره به اوکراین را تعلیق کرد تا آن کشور را تحت فشار قرار دهد که در مورد فعالیت مالی «جو بایدن» در اوکراین تحقیقاتی انجام دهد.
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رأی به استیضاح ترامپ دادند.
وی متهم شده است که مرتکب «سوء استفاده از قدرت» شده و از طریق جلوگیری از دسترسی اعضای مجلس نمایندگان به اسناد و کارکنان کاخ سفید، مرتکب «کارشکنی در تحقیقات کنگره» شده است.
قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد.
پلوسی هفته جاری گفته بود که بزودی مفاد استیضاح را به سنا می‌فرستد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد.
مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظر شما