شناسهٔ خبر: 37649538 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل اوقاف قم:

سردار سلیمانی نمونه انسان تربیت شده در مکتب فاطمی بود

قم - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه کامل انسانی بود که در مکتب فاطمی تربیت یافته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عباس اسکندری با اشاره به تهذیب نفس و دوری از هوا و هوس به عنوان ابزار اصلی تربیت دینی و فاطمی اظهار کرد: کسانی که پیرو دستورات الهی باشند و در فکر و عمل خود را از آلودگی دور کنند انسان‌های پاک و مطهری هستند که هم خود از ثمره این پاکی بهره مند می‌شوند و هم دیگران را بهره‌مند می‌سازند

وی افزود: اینگونه افراد هدایت‌گر جوامع بشری بوده و برای همه انسان‌ها مفید واقع می‌شوند؛ انسان‌هایی که مصداق اکمل آنها ائمه اطهار علیه السلام هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم که ویژگی‌های انسان‌های پاک و مطهر را برمی‌شمارد خاطرنشان کرد: خاستگاه تربیت کوثری و فاطمی در محیط خانواده است و خداوند اراده فرموده برخی خانواده‌ها به جایگاه بالایی در جوامع بشری دست یابند، چه بسا خانواده‌های گمنامی که به خانواده‌های پرآوازه و مشهور تبدیل شده‌اند به این خاطر که تربیت دینی را رعایت کرده و فرزندانی پاک و مطهر به اجتماع تحویل داده‌اند.

وی خانواده شهدا را از جمله این گونه خانواده‌ها دانست و عنوان کرد: یک انسان می‌تواند در خانواده‌ای در یک شهر یا روستای کوچک و دور افتاده متولد شود اما به واسطه تربیت دینی و فاطمی به انسانی معروف و مشهور و بلندمرتبه تبدیل شود و همه در برابر او خاضع و خاشع باشند و از او به نیکی یاد کنند انسانی مانند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در پی شهادتش یک ملت را عزادار خود کرد و موجبات عزتمندی یک امت مسلمان را فراهم ساخت.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به سجایای اخلاقی و شخصیتی شهید قاسم سلیمانی گفت: خلوص نیت از جمله خصوصیات بارز او بود همچنین به گفته نزدیکانش همواره به یاد خدا بود و ذکر و یاد پروردگار بر قلب و زبانش جاری می‌شد، هرگاه فرصت کوچکی می‌یافت قرآن تلاوت می‌کرد و در کار خود با هوشمندی و اتکای به خداوند امور را پیش می‌برد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: تربیت دینی و فرهنگ فاطمی بود که شخصی مانند سردار سلیمانی را پرورش داد، شخصیتی که استکبار جهانی را در منطقه خوار و ذلیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا در صدد بود با توطئه‌ای بین‌المللی و به وجود آوردن داعش مکتب تشیع را نابود کند اما این سردار سلیمانی و دیگر مدافعان حرم بودند که با اقتدار در مقابل این نقشه ایستادند و داعش را نابود کردند، آمریکا را در منطقه ذلیل کرده و پوزه اسرائیل را به خاک مالیدند.

حجت الاسلام اسکندری تربیت صحیح خانوادگی را عامل ظهور انسان‌های بزرگ و بلندمرتبه دانست و گفت: در این بین پدر و مادر نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند زیرا نهاد خانواده نخستین جایگاهی است که کودکان در آن رشد می‌یابند و با مفاهیم اساسی زندگی آشنا می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با تأکید بر اهمیت و جایگاه نهاد خانواده در پیشبرد اهداف جامعه عنوان کرد: دستگاه‌های حاکمیتی و فرهنگی از جمله آموزش و پرورش هم وظایفی دارند که باید به آنها عمل کنند اما این مسئله سبب نمی‌شود که والدین کودکان شأن را رها کرده و به محیط خانواده توجه نداشته باشند بلکه باید تربیت اساسی فرزند را از همان ابتدا شروع کرده و احساس مسئولیت داشته باشند.

وی تصریح کرد: لازم است الگوهای صحیح را به فرزندان خود معرفی کنیم تا تربیت آنها بر اساس سیره و روش اسوه‌های دینی انجام شود چرا که اگر فرزندان را رها کنیم با توجه به زمینه‌های فساد فراوانی که توسط دشمنان فراهم شده به یقین به انحراف کشیده خواهند شد.

حجت الاسلام اسکندری با اشاره به استفاده وسیع دشمنان از فضای مجازی برای به انحراف کشاندن نسل آینده جوامع اسلامی گفت: در این بین برخورد سنجیده و کارشناسی شده با فرزندان اهمیت فراوانی دارد زیرا درک کودکان بسیار بالاست و زیر بار برخورد غیرمنطقی نمی‌روند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه بعد از محیط خانه و خانواده مسجد، قبور مطهر ائمه اطهار علیهم السلام و بقاع متبرکه و امامزادگان از مکان‌های و فضاهای هستند که اگر فرزندانمان را در این فضاها قرار دهیم در صد بالای از تربیت دینی آنها تضمین شده است.

نظر شما