شناسهٔ خبر: 37649491 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

پنتاگون: برنامه‌ای برای خروج از عراق نداریم

یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه مدعی شد این کشور برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا امروز پنجشنبه گفت که آمریکا برنامه‌ای برای خروج از عراق ندارد. 

«جانان هافمن»، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: «قصدی برای خروج از عراق نداریم. هدف ما ماندن در خاورمیانه است.»

هافمن در بخش دیگری از سخنانش به اظهارنظر درباره مأموریت ادعایی آمریکا در عراق برای «مبارزه با داعش» پرداخت.

ساعاتی قبل‌تر، روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از برخی منابع نظامی مدعی شده بود نیروهای ارتش آمریکا برنامه‌های نظامی مشترک خود با نیروهای عراقی برای «مبارزه با داعش» را بعد از وقفه‌ای چند هفته‌ای از سر گرفته‌اند.

سخنگوی پنتاگون گفت اطلاعات جدیدتری درباره از سرگیری عملیات نظامی مشترک با ارتش عراق ندارد. او در ادامه گفت: «این را خاطرنشان می‌کنم که ما به خاطر احتمال برخی اقدامات از سوی ایران در آنجا، در مأموریتمان وقفه ایجاد کردیم.»

امروز، «عبدالکریم خلف»، سخنگوی نیروهای مسلح عراق هم آغاز عملیات ارتش آمریکا در عراق را تکذیب کرد. او گفت که فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هیچ گونه موافقتی با آغاز عملیات ارتش آمریکا در عراق نکرده است.

پارلمان عراق روز ۵ دی‌ماه طرح اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را تصویب کرد.

قبل از تصویب این طرح، دولت عراق آمریکا را به دلیل انجام یک حمله هوایی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که به شهادت «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی»، و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده سازمان الحشد الشعبی عراق منجر شد به نقض حاکمیت خود متهم کرده بود. 

انتهای پیام/ق

نظر شما