شناسهٔ خبر: 37642145 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

ارسال اولین محموله امدادی خراسان رضوی به مناطق حادثه‌دیده سیستان و بلوچستان

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی از ارسال نخستین محموله امدادی خراسان رضوی طبق درخواست سازمان امداد و نجات به همراه ۱۵ تیم عملیاتی به مناطق سیل‌زده سیستان‌وبلوچستان خبر داد.

صاحب‌خبر -

سید مجتبی احمدی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح ارسال کمک‌های امدادی به مناطق سیل‌زده سیستان‌وبلوچستان عنوان کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و وقوع سیل در این مناطق، اولین محموله کمک‎‌های جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی به این استان ارسال شد.

وی افزود: صبح امروز پنجشنبه تعداد ۱۵ تیم امدادی شامل ۷۲ نفر توسط ۹ خودرو امدادی دو دستگاه هایلوکس، ۷ دستگاه پیکاپ، یک مینی‌بوس، یک دستگاه ایسوزو و خودرو رونیز به مناطق سیل‌زده اعزام شدند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به اقلام امدادی ارسالی اظهار کرد: این محموله شامل ۱۹۷۵ شعله والور با برآورد تقریبی یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال صبح امروز با یک تریلی و یک دستگاه خودرو کامیون دومحور به سیستان‌وبلوچستان ارسال شد.

احمدی افزود: همچنین یک دستگاه کامیون حامل ۱۷۶۰ بسته غذایی ۷۲‌ساعته به ارزش ریالی یک میلیارد و ۹۳۶ میلیون ریال ارسال شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، بسته‌های ارسالی را حاوی کنسروجات، خرمای خشک، کشمش، بیسکویت و آبمعدنی دانست.

وی با اشاره به وقوع سیل اخیر در استان سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: در پی وقوع سیل و آبگرفتگی در استان سیستان‌وبلوچستان و شدت‌یافتن طغیان رودخانه‌های فصلی که باعث زیرآب رفتن بسیاری از شهرستان‌های استان، به‌خصوص در جنوب سیستان‌وبلوچستان شده است، بسیاری از هموطنان ناچار به خروج از منازل مسکونی خود و زندگی در اردوگاه‌های اسکان اضطراری شده‌اند.

احمدی ضمن اشاره به فراخوان کمک جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی اظهار کرد: به منظور تامین نیازهای مردم آسیب‌دیده از سیل در استان سیستان‌وبلوچستان، در نظر داریم تا نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین محترم، سازمان‌های مرتبط و مردم نوع‌دوست استان خراسان رضوی برای هموطنان خود در سیستان‌وبلوچستان اقدام نماییم.

وی بیان کرد: محموله فوق از انبارهای هلال احمر استان بارگیری و مستقیماً به سیستان‌وبلوچستان ارسال شد.

به گفته مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی، سیل اخیر، خسارات زیادی را به مناطقی از استان سیستان‌وبلوچستان وارد کرده است و مردم نوع‌دوست ایران اسلامی می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای سیل‌زدگان استان سیستانوبلوچستان از طریق کد دستوری #۵۴۱۱۲ واریز کنند.

وی با اشاره به نحوه ارسال کمک‌های نقدی مردم خراسان رضوی و مشهد اذعان کرد: هموطنان برای کمک به سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق حساب شماره ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد تمامی بانک‌های کشور یا شماره کارت‌های ۶١٠۴٣٣٧٩٩٩٩٩٩٩٩۶ نزد بانک ملت و ۵٨٩۴۶٣١٨۵٠٢۵٩٧٣٠ نزد بانک رفاه کارگران واریز نمایند.

احمدی تصریح کرد: برای اهداء کمک‌های غیرنقدی نیز مردم عزیز استان می‌توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان مراجعه نمایند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به نیاز مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان به اقلام غیرنقدی، خاطرنشان کرد: انواع پتو، موکت، زیرانداز نو، مواد غذایی و بهداشتی از جمله اقلامی است که مردم خراسان رضوی از طریق جمعیت هلال احمر به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان اهداء می‌کنند.

احمدی یادآوری کرد: به جهت عدم امکان ارسال اقلام و پوشاک دست دوم به مناطق آسیب‌دیده ناشی از سیل، از تحویل این اقلام به جمعیت هلال احمر خودداری نمایند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما