شناسهٔ خبر: 36991851 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

تولید 54.6 مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های گازی مقیاس کوچک در قم

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم گفت: 54.6 مگاوات برق از طریق نیروگاه‌های گازی مقیاس کوچک DG و 2.7 مگاوات هم از طریق نیروگاه برقابی در استان تولید می‌شود.

صاحب‌خبر -

وحید افراز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به وضعیت تولید برق پراکنده در استان قم اظهار کرد: کل میزان تولید برق پراکنده در استان 69.183 مگاوات است که 54.6 مگاوات آن از طریق  نیروگاه‌های گازی مقیاس کوچک  DG و 2.7 مگاوات هم از طریق نیروگاه برقابی است.

وی ادامه داد: دو نیروگاه نیروگاه گازی مقیاس کوچک DG با ظرفیت‌های 15 مگاوات در ابتدای جاده اراک و دو مگاوات در منطقه سلفچگان در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق استان قم افزود: 10 سامانه برق خورشیدی در ادارات استان نصب شده است که کل میزان تولید برق آن‌ها 0.143 مگاوات است، 24 مشترک خانگی هم در قم سامانه برق خورشیدی را در منازل خود نصب کردند و میزان تولید برق خورشیدی توسط این مشترکین، 0.68 مگاوات است.

افراز با اشاره به وضعیت نیروگاه‌های بادی در استان قم خاطرنشان کرد: طرح توجیهی برای نیروگاه بادی در منطقه راهجرد تدوین شده، اما سرمایه گذار به دلیل نوسانات ارزی این نیروگاه را تاکنون اجرا نکرده است.

انتهای پیام /78004*30

نظر شما