شناسهٔ خبر: 36879291 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس:

استیضاح ۳ وزیر در دستور کار مجلس است

صاحب‌خبر -
سرویس سیاسی جوان آنلاین: استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد.
به گزارش مهر، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس روز گذشته در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران درباره استیضاح چند تن از وزرا گفت: هم اکنون استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس قرار دارد و طی امروز یا فردا این سه وزیر با حضور در کمیسیون‌های مربوطه باید به نمایندگان پاسخ دهند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط ویژه کشور و اولویت بررسی لایحه بودجه در مجلس، امیدواریم که نمایندگان از توضیحات وزرای مربوطه قانع شوند و استیضاح این وزرا به صحن علنی مجلس نرسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره لایحه بودجه ۹۹ گفت: لایحه بودجه ابتدا توسط نمایندگان بررسی می‌شود و آنان پیشنهادات خود را جهت بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه می‌کنند و در نهایت لایحه بودجه در تاریخ چهارم اسفندماه در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ویژگی‌های بودجه ۹۹ گفت: حذف تدریجی وابستگی به نفت، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق شاغلان متناسب با نرخ تورم و طرح تحول سلامت از مسائل مهم مندرج در لایحه بودجه ۹۹ است.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره بودجه شرکت‌های دولتی، اظهار داشت: بودجه شرکت‌های دولتی پیش از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ به مجلس ارائه شده بود و در کمیسیون برنامه و بودجه مورد رسیدگی قرار گرفت. عباسی متذکر شد: در سنوات گذشته گاهی می‌دیدیم که برخی بودجه‌های در نظر گرفته شده به علت پایدار نبودن منابع بودجه محقق نشده و مصوبات مجلس هم به طور کامل اجرایی نمی‌شد.
وی بیان کرد: بر این اساس در سال جاری تصمیم گرفته شد که بودجه شرکت‌های دولتی پیش از لایحه بودجه ۹۹ به مجلس ارائه شود تا منابع آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر این بودجه در کمیسیون مربوطه بررسی شده و ۲۰۰هزار میلیارد تومان برای شرکت‌های دولتی در نظر گرفته شده است.

نظر شما